Aktualności

Turniej strzelecki w Skarszewach 29.09.2019 r.

Szczegóły w zakładce "Zaproszenia"

Uroczystości w Białej 06.09.2019 r.

1 września wspominaliśmy tragiczne wydarzenia z 1939 roku, gdy wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny zaatakowały nasz kraj. Kilka dni po corocznych uroczystościach na Westerplatte, lokalna społeczność spotkała się w Białej by oddać hołd poległym żołnierzom 1 Morskiego Pułku Strzelców, którzy zginęli w obronie Wejherowa i pobliskich miejscowości. W trakcie ceremonii wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło przybliżył wszystkim przybyłym tragedię tamtych dni. Organizator uroczystości w swoim wystąpieniu wspomniał też o konieczności przeciwstawiana się wszelkim działaniom wojennym, jednocześnie apelując o nieustającą pamięć o tamtych wydarzeniach. Hołd poprzez złożenie wiązanek pod pomnikiem oddali m.in. przedstawiciele Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie, przedstawiciele władz, instytucji oraz stowarzyszeń czczących pamięć poległych żołnierzy, a także delegacje służb mundurowych i placówek oświatowych. W imieniu prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, kwiaty pod pomnikiem złożył zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz. Ceremonię uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Gowinie oraz akompaniament Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo. Uroczystość zakończyła msza polowa. Po odprawionej Eucharystii wszystkich tradycyjnie poczęstowano żołnierską grochówką. W okolicach Białej zginęło 15 żołnierzy, natomiast w mogile spoczywa 28 bohaterów poległych w okolicach Wejherowa.

galeria zdjęć...

VI Strzelania Memoriałowe w Starogardzie Gdańskim

31 sierpnia 2019 roku odbyły się VI Strzelana Memoriałowe upamiętniające zmarłych Braci. Spotkane otworzył prezes Brat Zbigniew Bona witając wszystkich przybyłych gości i Bractwa. Po wspólnej modlitwie za zmarłych Braci rozpoczęły się strzelania. Wejherowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie reprezentował Król KBS Wejherowo Zbigniew Lemiech, który zajął II miejsce w strzelaniu do tarczy o Szablę Ludwikówkę, Brat Grzegorz Pieper, który zajął III miejsce w strzelaniu do Tarczy Okręgu Pomorskiego oraz Brat Tomasz Klas i kandydat na Brata Wojciech Recław, który zdobył pierwsze trofeum na zawodach brackich zajmując II miejsce w strzelaniu do Tarczy Star Wik. Gratulujemy.

galeria zdjęć...

Dożynki Gminy Wejherowo 25.08.2019 r.

Dożynki gminy Wejherowo odbyły się w Górze. Po tradycyjnej mszy świętej wyruszył korowód dożynkowy. Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wejherowa rozpoczęło Święto Plonów oddając honorowy wystrzał z armaty. Po części oficjalnej dla zebranych zagrała Kapela Kaszubska oraz Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo. Został także rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy wieniec. W czasie dożynek Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wejherowa zorganizowało turniej strzelecki, dla trzech najlepszych uczestników przygotowano dyplomy oraz nagrody. Organizacją turnieju zajęli się Bracia Tomasz Klas i Grzegorz Pieper z synem Kamilem oraz Brat Andrzej Surowiecki z małżonką Siostrą Haliną.

galeria zdjęć...

Dożynki Gminy Luzino 25.08.2019 r.

Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę sierpnia odbyły się Dożynki Gminne. O godzinie 13.30 odprawiona została msza święta dziękczynna w parafii pw. Św. Wawrzyńca w Luzinie. Po mszy świętej spod kościoła wyruszył barwny korowód dożynkowy składający się z bryczek konnych, maszyn rolniczych oraz zabytkowych pojazdów i motocykli. Podczas Dożynek Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wejherowa zorganizowało turniej strzelecki, trzem najlepszym uczestnikom zostały wręczone dyplomy oraz nagrody. Na zakończenie turnieju i na wiwat dla zwycięzców wystrzelono z armaty. Organizacją turnieju zajął się Strzelmistrz Dariusz Krasiński z małżonką Agnieszką, Brat Mirosław Weisbrot i Brat Andrzej Surowiecki oraz kandydat na Brata Wojciech Recław

galeria zdjęć...

Walne Plachandry Kociewskie 25.08.2019 r.

Całodniowe wydarzenie odbyło się w najstarszym w Polsce Arboretum we Wirtach, w powiecie starogardzkim, które obchodzi w tym roku 150-lecie istnienia. Zlot mieszkańców Kociewia rozpoczęła Msza św. polowa nad Jeziorem Borzechowskim Wielkim. Po Mszy św. uczestnicy przeszli na plac centralny arboretum, gdzie czekał na nich cykl konkursów i zabaw oraz stoiska prezentujące lokalnych artystów. Wejherowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie ze sztandarem reprezentował Prezes Kazimierz Gołąbek z małżonką Siostrą Ludmiłą oraz Król KBS Wejherowo Zbigniew Lemiech. Po oficjalnym otwarciu Drugich Walnych Plachandrów Kociewskich odbył się Turniej Bractw Kurkowych.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Tczewie 24.08.2019 r.

24 sierpnia 2019 odbył się turniej strzelecki z okazji XXIII-lecia reaktywacji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Tczewie. W uroczystości wzięli udział między innymi Bractwa  ze Starogardu Gdańskiego, Wejherowa, Torunia, Gdyni, Szczecinka, Kościerzyny, Wrześni, Mosiny, Tarnowa Podgórnego, Więcborka, Nakła, Sępólna Krajańskiego, Grodu Przemysława oraz Solca Kujawskiego. Po uroczystym przywitaniu wszystkich gości przez Prezesa Bractwa Lecha Trzcińskiego nastąpiło otwarcie zawodów strzeleckich. Wejherowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie reprezentowali Prezes Kazimierz Gołąbek z małżonką Siostrą Ludmiłą, Król KBS Wejherowo Zbigniew Lemiech, który zajął III miejsce w strzelaniu do Tarczy Króla Piotra Czapiewskiego i III miejsce w strzelaniu do Tarczy Prezesa Lecha Trzcińskiego oraz Brat Tomasz Klas i Brat Mirosław Weisbrot, który zajął III miejsce w strzelaniu do Tarczy Brackiej.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Brusach

10 sierpnia 2019 roku w Brusach odbyło się strzelanie o Kulę Armatnią oraz intronizacja Króla Kurkowego 2019 roku. Na uroczystości zjechały się Bractwa z Okręgu Pomorskiego i Bydgoskiego oraz Bractwo z Włoszakowic. Wejherowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie reprezentowała bardzo liczna ośmioosobowa grupa i dwie osoby towarzyszące. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie dla przykładu w Tarczy Króla było sześć dziesiątek i tylko centralna dawała miejsce na podium. Z naszego Bractwa Siostra Ludmiła Gołąbek zdobyła trzecie miejsce w Tarczy Brackiej. Kura zestrzelił Brat Ryszard Dudek z KBS Włoszakowice, pierwszym Rycerzem został Mariusz Adamczyk z Czarnego a drugim Rycerzem została Siostra Beata Zamęska z KBS Włoszakowice. Żywa muzyka i śpiewy nadały spotkaniu towarzyski charakter. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować organizatorom za stworzenie miłego klimatu i za bardzo gościnne przyjęcie.

galeria zdjęć...

Festyn Sołecko Parafialny w Orlu

20 lipca 2019 r na placu przy remizie OSP Orle odbył się coroczny Festyn Sołecko Parafialny. W programie był występ chóru Redzianie oraz zespołu muzycznego Krzyśki. Atrakcjami festynu było malowanie twarzy, dmuchany zamek, kurs pierwszej pomocy, oraz Turniej Ulic, w którym były liczne konkursy dla dzieci z rodzicami. Celem imprezy było zachęcenie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Oblężona też była loteria fantowa w której każdy los wygrywał. Organizatorzy przygotowali kawiarenkę z kawą i ciastem domowej roboty oraz kiełbaskę z grila, bigos, grochówkę, popkorn i watę cukrową. Wejherowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie wystrzałem z armaty wiwatowej ogłosiło otwarcie Festynu oraz przygotowało punt strzelecki na którym odbył turniej. Trzech najlepszych uczestników otrzymało pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Strzelanie było też jedną z konkurencji Turnieju Ulic.

galeria zdjęć...

Piknik Rodzinny połączony z akcją charytatywną

Piłkarze dziesięciu amatorskich drużyn z Wejherowa, Redy i Luzina po raz dziewiąty rywalizowali w Turnieju piłkarskim im. Michała Mazura, który rozegrano na boisku Szkoły Podstawowej nr 8. Turniejowi towarzyszył Piknik Rodzinny połączony z akcją charytatywną zorganizowany przez KS Chopina. Wsparcia organizatorom turnieju i pikniku udzieliło w sumie 30 podmiotów gospodarczych i osób prywatnych oraz Wejherowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie, które przygotowało punk strzelecki. Upominki dla uczestników turnieju ufundował Strzelmistrz Dariusz Krasiński - hurtownia biurowa Wakat DK. Warto podkreślić, że pamięć Michała Mazura uczczono minutą ciszy. Zaś przed meczem finałowym Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie oddało salut armatni.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Kościerzynie 07.07.2019 r.

07 lipca 2019 roku odbył się Turniej Strzelecki o Łańcuch Herbowy Miasta Kościerzyna oraz XI rocznicy reaktywacji Bractwa. Na tegoroczne wydarzenie przybyły Bractwa z całej Polski. Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem, i jak co roku udział w nim mógł wziąć każdy zainteresowany. Wejherowskie Bractwo Kurkowe reprezentował Prezes Kazimierz Gołąbek z małżonką Siostrą Ludmiłą, Król KBS Wejherowo A.D.2019 Zbigniew Lemiech oraz Bracia Tomasz Klas i Mirosław Weisbrot. Na strzelców czekała broń pneumatyczna, z której strzelano z odległość 10m. Poziom był bardzo wysoki. W niektórych konkurencjach dopiero wynik 29 punktów na 30 dawał miejsce w finale. W finałach złoty strzał w dziesiątkę nie gwarantował miejsca na podium. W strzelaniach finałowych Brat Tomasz Klas zajął pierwsze miejsce w strzelaniu do Tarczy MPI KOS-EKO, natomiast Brat Zbigniew Lemiech zajął dwa trzecie miejsca w strzelaniu do Tarczy Króla oraz do Tarczy Charytatywnej.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Tucholi 06.07.2019 r.

W sobotę 6 lipca 2019 r w Tucholi odbył się Turniej Królewski o XV Miecze Grunwaldzkie. Wejherowskie Bractwo reprezentowł Prezes Kazimierz Gołąbek, który zajął I miejsce w strzelaniu do Tarczy Mieczy Grunwaldzkich oraz małżonka Siostra Ludmił Gołąbek, która zajęła II miejsce w strzelaniu do Tarczy Bractwa i IV miejsce strzelaniu do Tarczy Burmistrza Tucholi.

galeria zdjęć...

Uroczysta Msza Święta 25.06.2019 r.

Siostry i Bracia z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie wzięli udział w  uroczystej Mszy Świętej. Ojciec Daniel Szustak, gwardian i proboszcz parafii pw. św. Anny a zarazem kapelan Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie, zgodnie z zarządzeniem przenosi się do parafii Świętej Trójcy w Osiecznej. Podczas wspólnej Mszy Św. modliliśmy się też za Braci, którzy odeszli na Wieczny Spoczynek, czyli za Fidelisa Dobosz i za Stanisława Pieroszczuk. W naszym imieniu Siostra Ludmiła Gołąbek podziękowała za zaangażowanie i pracę włożoną na rzecz Bractwa oraz zapewniła, że odwiedzimy nową parafię kapelana wejherowskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

galeria zdjęć...

Turniej w Toruniu w ramach Zjazdu Delegatów ZKBS RP

W niedzielę 23 czerwca 2019 r. w Toruniu w ramach dwudniowego Zjazdu Delegatów Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP odbyły się strzelania kongresowe. Wejherowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie godnie reprezentował Król KBS Wejherowo Zbigniew Lemiech zdobywając I miejsce w strzelaniu do Tarczy Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego i II miejsce w strzelaniu o Klejnot Strzelmistrza Zjednoczenia KBS RP.  W strzelaniu do Kura tuż przed Bratem Zbigniewem zestrzelił go Waldek Śmiejkowski z KBS Gdynia co dało mu III miejsce i tytuł Drugiego Rycerza. Po zakończeniu strzelań odbyła się msza, uroczysty przemarsz ulicami Torunia na Starówkę przy wspaniałym, marszowym akompaniamencie orkiestry wojskowej. Po dotarciu na Starówkę odbyła się intronizacja nowego Króla KBS Toruń i pasowanie jego dwóch Rycerzy, a następnie wręczono nagrody dla zwycięzców poszczególnych strzelań.

galeria zdjęć...

Zjazd Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP w Toruniu.

W Toruniu w dniach 22-23 czerwca 2019 r. odbył się Zjazd Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Wejherowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie reprezentowli Prezes Kazimierz Gołąbek oraz Sekretarz Tomasz Klas. Prezes Zarządu Zjednoczenia, po przywitaniu gości i rozpoczęciu Zjazdu zaproponował delegatom wybór przewodniczącego obrad wysuwając kandydaturę Zdzisława Grzelki. Delegaci jednogłośnie dokonali wyboru Zdzisława Grzelki na przewodniczącego. Wybrano także pozostałe, przewidziane w statucie Zjednoczenia oraz Regulaminie Zjazdu jego organy. Największą uwagę zebranych przykuło sprawozdanie prezesa Zarządu Zjednoczenia Krzysztofa Larskiego z działalności w okresie od 21 kwietnia 2018do 22 czerwca 2019. Szczegółowe sprawozdanie spisane na 10 stronach zostało przyjęte oklaskami. W sprawozdaniu dokładnie wyjaśniona została sytuacja prawna, w jakiej znalazło się Zjednoczenie. Przypomniał, że w dniu 19 czerwca 2019 przed Sądem Okręgowym w Poznaniu odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie odmowy wpisu do KRS obecnego Zarządu Zjednoczenia  Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Decyzją Sądu okręgowego sprawa została odroczona  do 3 lipca 2019 kiedy to zostanie opublikowany wyrok Sądu. Przyjęto również sprawozdania skarbnika Zjednoczenia Tadeusza Żychlewicza i Komisji Rewizyjnej przedstawione przez Piotra M. Mikosza oraz Sądu Brackiego. Na wniosek Komisji Rewizyjnej delegacji jednogłośnie uchwalili absolutorium dla prezesa Krzysztofa Larskiego i całego Zarządu. Zjazd dokonał także wyboru delegatów Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP na członków plenum EGS. Jak wiadomo, kadencja poprzednich delegatów dobiegła końca, naszemu Zjednoczeniu przysługują trzy mandaty. Zjazd zdecydował, że będą nas w EGS reprezentować: Mariusz Thomas z Chełmna, Józef Jarosz z Torunia i Krzysztof Larski z Kcyni. W Zarządzie EGS jeszcze przez dwa lata (do końca kadencji) pracują również nasi przedstawiciele Andrzej Wegner, który pełni funkcję wiceprezydenta EGS oraz Paweł Przychodniach, który jest szefem Regionu V EGS. Podczas Zjazdu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP w Toruniu rozegrano zawody strzeleckie o tytuł Młodzieżowego Króla Zjednoczenia. Tytuł wywalczył Oskar Karkosz z Rawicza, I Rycerzem została Jagoda Pawlak z Piechcina, a II Rycerzem Julia Tanaś z Pleszewa.

galeria zdjęć...

90-lecie utworzenia Bractwa Kurkowego w Gdyni oraz XV-lecie reaktywacji Bractwa.

22 czerwca 2019 r. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Gdyni obchodziło 90-lecie powstania oraz 15-lecie reaktywacji. Z tej okazji w Bazylice Mniejszej odbyła się uroczysta Msza Św. oraz intronizacja 25-go Króla Kurkowego w Gdyni. Po mszy odbył się przemarsz pod Pomnik Polski Morskiej i składanie wieńców. Druga część uroczystości odbyła się na Parkurze Strzeleckim przy II LO w Gdyni, gdzie zawodnicy mogli spróbować swoich sił w strzelaniu o 6 tarcz i strzelaniu o Bursztyn Bałtyku. Wejherowskie Bractwo reprezentowali: Ludmiła Gołąbek - I miejsce w Tarczy Pań, Grzegorz Pieper - II miejsce w Tarczy Brackiej, Dariusz Krasiński - III miejsce w Tarczy Okręgu Pomorskiego, Zbigniew Lemiech - III miejsce w Tarczy Prezydenta Gdyni oraz Agnieszka Krasińska i Mirosław Weisbrot.

galeria zdjęć...

Spotkanie integracyjne Kurkowego Bractwa Strzeleckiego

Dzięki uprzejmości Haliny i Andrzeja Surowieckich, 20 czerwca 2019 r. w Salinku miało miejsce spotkanie integracyjne Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie. W czasie spotkania zorganizowano poczęstunek. Były tańce, ognisko, ciasta domowej roboty, pyszny żurek oraz gril.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki dla szkół średnich Powiatu Wejherowskiego 17.06.2019r.

Przy współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP Orzeł w Wejherowie i Powiatowym Zespołem Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie oraz Starostwem Powiatowym w Wejherowie, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie zorganizowało na strzelnicy w Elektryku turniej strzelecki dla szkół średnich Powiatu Wejherowskiego. Do turnieju zgłosiły się trzy szkoły z których udział wzięło 25 uczestników. Organizatorzy przygotowali poczęstunek i nagrody dla pięciu najlepszych strzelców w kategori indywidualnej oraz statuetki z Kurem dla trzech szkół w kategori drużynowej. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobny upominek związany z naszym Stowarzyszeniem. Zwycięzca turnieju Tomasz Hintz wystrzałem z armaty wiwatowej ogłosił zakończenie turnieju.

               Kategoria indywidualna

1. Tomasz Hintz - Powiatowy Zespłó Szkół nr 2 w Wejherowie

2. Sandra Rogala - Powiatowy Zespłó Szkół nr 2 w Wejherowie

3. Łukasz Dawidowski - Powiatowy Zespłó Szkół nr 2 w Wejherowie

4. Ewelina Barra - Powiatowy Zespłó Szkół nr 2 w Wejherowie

5. Aleksandra Myszke - Powiatowy Zespłó Szkół nr 2 w Wejherowie

 

              Kategoria drużynowa

1. Powiatowy Zespłó Szkół nr 2 w Wejherowie

2. Powiatowy Zespół Szkół w Redzie

3. I Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie

galeria zdjęć...

III Turniej Sołectw w ramach VIII Dni Gminy Wejherowo

16 czerwca podczas obchodów Dni Gminy Wejherowo zorganizowano Turniej Sołectw. W bardzo miłej, ale i naznaczonej rywalizacją atmosferze, mieszkańcy miejscowości z gminy Wejherowo m.in. wbijali gwoździe i przeciągali linę. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie przygotowało również punkt strzelecki jako jedną z konurencji. Wystrzał armatni w wykonaniu Strzelmistrza Bractwa Dariusza Krasińskiego zakończył turniej. 

galeria zdjęć...

XXIII Krajowy Turniej Strzelecki o Złoty i Srebrne Pierścienie Świętej Katarzyny w Starogardzie Gdańskim 15.06.2019 r.

Podczas XXIII Krajowego Turnieju o Złoty i Srebrne Pierścienie Świętej Katarzyny w Starogardzie Gdańskim udanie zaprezentowali się strzelcy z naszego Bractwa. Siostra Ludmiła Gołąbek strącając Kura została Królem Okręgu Pomorskiego Zjednoczonych Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Pierwszym rycerzem została Renata Czapiewska z KBS Tczew natomiast drugim rycerzem został Prezes KBS Wejherowo Kazimierz Gołąbek. Intronizacja nowego Króla odbędzie się podczas Dnia Patronalnego Świętego Sebastiana 20 stycznia 2020 r. w Brusach. Gratulujemy.
Oczywiście to nie wszystkie sukcesy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie. Siostra Ludmiła Gołąbek zdobyła srebrny pierścień Św. Katarzyny i zajęła III miejsce w strzelaniu o tytuł Mistrza Okręgu Pomorskiego ZKBS RP. Bracia Zbigniew Lemiech, Mirosław Weisbrot i Tomasz Klas zdobyli II miejsce w strzelaniu o tytuł Drużynowego Mistrza Okręgu Pomorskiego ZKBS RP. Brat Tomasz Klas zdobył I miejsce w strzelaniu do Tarczy Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz III miejsce w strzelaniu do Tarczy STARKOM sp.z o.o. Brat Zbigniew Lemiech został odznaczony brązowym medalem zjednoczenia  za zasługi dla rozwoju Kurkowych Bractw Strzeleckich oraz zdobył III miejsce w strzelaniu do Tarczy Przewodniczącej Rady Miasta.
Gratulujemy sukcesów.

galeria zdjęć...

III Grand Prix KBS Wejherowo - turniej towarzyski

12 czerwca w środę odbył się turniej towarzyski na zakończenie III edycji Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego 2018/2019. Piekniejsze połowy naszego Bractwa przygotowały pyszny poczęstunek.  Wszyscy uczestnicy rywalizacji strzeleckiej otrzymali dyplomy oraz drobny upominek. Najlepsi spośród członków Bractwa otrzymali okolicznościowe medale. Wręczono również nagrody za pierwsze trzy miejsca w kategorii Pań i Panów. Aby zwiekszyć atrakcyjność turnieju Zarząd Kurkowego Bractwa Strzeleckiego postanowił aby w turnieju towarzyskim wszyscy uczestnicy strzelali do Kura. Pieknie rzeźbioną tarczę z Kurem po emocjonującej walce zdobył Sekretarz Bractwa Tomasz Klas, drugie miejsce zdobył Strzelmistrz Dariusz Krasiński a trzecie Brat Mirosław Weisbrot, który tego dnia obchodził urodziny. Zaśpiewano tradycyjne "sto lat" i podzielono się tortem. Prazes Kazimierz Gołąbek podziękował uczestnikom za udział w turnieju i zaprosił wszystkich na czwartą edycje Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie, które rozpocznie się od wrzesnia 2019 r.

galeria zdjęć...

IV Turniej o Szablę Gen. Józefa Wybickiego w Będominie 08.06.2019 r.

W sobotę 8 czerwca 2019 r. w niezwykłej scenerii barokowego dworku w Będominie odbył się IV Turniej Strzelecki o Szablę Gen. Józefa Wybickiego, objęty honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na zaproszenie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Kościerzynie odpowiedziały bractwa z Okręgu Pomorskiego. Przyjechały bractwa z Brus, Gdyni, Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Skarszew oraz bardzo liczna dwunastoosobowa ekipa z Wejherowa. Gości przywitał prezes Kościerskiego Bractwa i po wprowadzeniu sztandaru brackiego, odśpiewano kolejno hymn Polski i hymn Bracki. Swoją obecnością zaszczycił również ks. prałat Marian Szczepiński -opiekun duchowy i  kapelan bractwa, który pobłogosławił uczestników i odprawił krótką modlitwę. Zaproszonymi gośćmi, a zarówno gospodarzami obiektu  byli również Małgorzata Gańska - Kustosz Muzeum w Będominie i Przemysław Rey -Kurator Muzeum w Będominie. Gospodarze zaprosili wszystkich gości i uczestników na poczęstunek, który promował kuchnię kaszubską i polską. Wszyscy mogli nieodpłatnie zwiedzać Muzeum Hymnu Narodowego. Brat Zbigniew Lemiech zdobył I miejsce w strzelaniu do Tarczy Burmistrza Kościerzyny, sympatyk naszego Bractwa Tomasz Ciesielski zdobył II miejsce w strzelaniu do Tarczy Króla KBS Kościerzyna oraz  III miejsce w strzelaniu do Tarczy Starosty Powiatu Koscierskiego. Brat Mirosław Weisbrot zdobył I miejsce w strzelaniu do Tarczy Muzeum Hymnu Narodowego, w tej samej tarczy Brat Dariusz Krasiński zdobył III miejsce. Na pamiątkę zdobycia III Szabli Generała Józefa Wybickiego, Brat Mirosław Weisbrot otrzymał pięknie grawerowaną szablę kościuszkowską.

galeria zdjęć...

Dzień Dziecka w Art Parku w Bolszewie

Dzień Dziecka 2019 w Gminie Wejherowo. Zabawy, ciekawe propozycje na spędzenie czasu z dziećmi na placu zabaw w Art Parku w Bolszewie. Wejherowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie przygotowało punkt strzelecki dla najmłodszych. Dzieci strzelały do tarcz oraz do baloników, za udział każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Celem tej zabawy było propagowanie strzelectwa jako alternatywnego sposobu spędzenia wolnego czasu, propagowanie tradycji strzelectwa, promocja Stowarzyszenia oraz doskonalenie umiejętności strzeleckich.

galeria zdjęć...

Turniej o Szablę ppłk. Bohdana Sołtysa we Włocławku.

25 maja 2019 r. odbył się we Włocławku turniej strzelecki o Szablę ppłk Bohdana Sołtysa, ostatniego dowódcy włocławskiego 14 pułku piechoty. Wejherowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie reprezentował Król KBS Wejherowo 2019 Zbigniew Lemiech, który zdobył drugie miejsce w strzelaniu o Szablę ppłk. Bohdana Sołtysa, Grzegorz Pieper, który zdobył pierwsze miejsce w strzelaniu do Tarczy Okręgu Pomorskiego oraz Dariusz Krasiński z małżonką i Józef Bukowy. Dodatkową atrakcją była możliwość strzelania do tarczy z łuku.

galeria zdjęć...

Obchody Dnia Jakuba Wejhera 25.05.2019 r.

Dzień Jakuba, jak każdego roku, był okazją  do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju i promocji Wejherowa w różnych dziedzinach życia. Gwiazdą wieczoru był uwielbiany zespół Blue Cafe. Uroczystą galę z okazji Dnia Jakuba otworzył salut armatni w wykonaniu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie a następnie Hejnał Miasta Wejherowa odegrany przez trębaczy.

galeria zdjęć...

Medal Róży dla Ludmiły i Kazimierza Gołąbek

Ludmiła i Kazimierz Gołąbek z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie zostali wyróżnieni przez prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandt Medalem Róży, który w jego imieniu wręczył Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta. Uroczystość wręczenia Medalu Róży odbyła się podczas Turnieju Strzeleckiego „O miecz Jakuba Wejhera”. Medal Róży, został przyznany Państwu Gołąbek w uznaniu zasług za wieloletnią oraz profesjonalną działalność na rzecz Kurkowego Bractwa Strzeleckiego oraz kultywowanie bogatych tradycji Bractwa.

- Państwo Ludmiła i Kazimierz Gołąbkowie z sukcesem podejmują się organizacji wielu zawodów Kurkowego Bractwa Strzeleckiego oraz  aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym i społecznym Miasta – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. - Niech Państwa działalność przynosi satysfakcję i zadowolenie z podejmowanych działań dotyczących promocji miasta w kraju i zagranicą.

- Dziękujemy za to prestiżowe wyróżnienie i zapewniamy, że będziemy dalej godnie promować nasze miasto  – powiedziała Ludmiła Gołąbek.

galeria zdjęć...

Turniej o Miecz Jakuba Wejhera w Wejherowie

Kurkowe Bractwo Strzeleckie 18 maja 2019 r. zorganizowało turniej strzelecki "O Miecz Jakuba Wejhera". Wydarzenie to przyciągnęło Siostry i Braci nie tylko z Okręgu Pomorskiego ale i z innych stron naszego kraju. Po odśpiewaniu hymnu brackiego Prezes KBS Wejherowo Kazimierz Gołąbek wraz z Wójtem Gminy Wejherowo Henrykiem Skwarło przywitał zaproszonych gości, sympatyków naszego stowarzyszenia oraz zaprzyjaźnione Bractwa m.in. z Kościerzyny, Starogardu Gdańskiego, Gdyni, Skarszew, Czarnego, Szczecinka, Tczewa, Brus, Sępólna Krajeńskiego oraz Tucholi. Następnie odbyła się intronizacja Króla Kurkowego KBS Wejherowo A.D.2019. Zbigniewa Lemiech. Sekretarz Bractwa Tomasz Klas wręczył pamiątkowe medale dla najlepszych strzelców KBS Wejherowo w związku z zakończeniem trzeciej edycji Grand Prix, pierwsze miejsce zdobył Brat Grzegorz Pieper, drugie miejsce Brat Mirosław Weisbrot i trzecie miejsce - tegoroczny Król Zbigniew Lemiech. Prezes Okręgu Pomorskiego ZKBS RP Lech Magnuszewski wręczył Siostrze Ludmile Gołąbek i Bratu Tomaszowi Klas brązowe medale zjednoczenia  za zasługi dla rozwoju Kurkowych Bractw Strzeleckich. Strzelmistrz KBS Wejherowo Dariusz Krasiński przywitał wszystkich zawodników, przedstawił regulamin zawodów, określił warunki poszczególnych strzelań oraz życzył powodzenia w turnieju. Przybyłych uczestników ugościła doskonała kuchnia przygotowana na świeżym powietrzu. Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem, i jak co roku udział w nim mógł wziąć każdy zainteresowany. Na strzelców czekała broń pneumatyczna, z której strzelano z odległości 10m. Po zakończeniu eliminacji przystąpiono do strzelania do Kura o Miecz Jakuba Wejhera. Celnym strzałem Kura strącił Brat Mirosław Weisbrot z KBS Wejherowo, drugie miejsce zajął Krzysztof Tyda ze Starogardu Gdańskiego a trzecie miejsce – Adam Łabuda z Kościerzyny. Ludmiła i Kazimierz Gołąbek z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie zostali wyróżnieni przez prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandt Medalem Róży, który w jego imieniu wręczył zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz. Krótki reportaż z turnieju "O Miecz Jakuba Wejhera" na stronie - https://www.youtube.com/watch?v=oXuurtKZStk

 

Strzelanie do Kura o Miecz Jakuba Wejhera
1. Mirosław Weisbrot – KBS Wejherowo
2. Krzysztof Tyda – KBS Starogard Gdański
3. Adam Łabuda – KBS Kościerzyna

 

Tarcza Starosty Powiatu Wejherowskiego Gabrieli Lisius
1. Zbigniew Lemiech – KBS Wejherowo
2. Stanisław Suda – KBS Tczew
3. Zbigniew Bona – KBS Starogard Gdański


Tarcza Prezydenta Miasta Wejherowo Krzysztofa Hildebrandt
1. Aldona Sambor-Sochaczewska – KBS Kościerzyna
2. Piotr Czapiewski – KBS Tczew
3. Krzysztof Tyda – Starogard Gdański

 

Tarcza Wójta Gminy Wejherowo Henryka Skwarło
1. Michał Widak – KBS Gdynia
2. Paula Śliwińska – KBS Gdynia
3. Krzysztof Tyda – KBS Starogard Gdański

 

Tarcza Króla KBS Wejherowo Zbigniewa Lemiech
1. Łukasz Śliwiński – KBS Gdynia
2. Piotr Czapiewski – KBS Tczew
3. Kazimierz Laskowski – KBS Starogard Gdański

 

Tarcza Sponsora Strzelmistrza Dariusza Krasińskiego Wakat DK
1. Piotr Czapiewski – KBS Tczew
2. Kazimierz Laskowski – KBS Starogard Gdański
3. Stanisław Suda – KBS Tczew


Tarcza Okręgu Pomorskiego ZKBS RP
1. Stanisław Suda – KBS Tczew
2. Grzegorz Pieper – KBS Wejherowo
3. Krzysztof Tyda – KBS Starogard Gdański


Grand Prix indywidualnie
1. Piotr Czapiewski - KBS Tczew
2. Aldona Sambor-Sochaczewska - KBS Kościerzyna
3. Adam Łabuda - KBS Kościerzyna


Grand Prix drużynowe
1. KBS Tczew
2. KBS Kościerzyna
3. KBS Starogard Gdański

 

galeria zdjęć...

III Grand Prix KBS Wejherowo - turniej IX

Dziewiąty turniej III Grand Prix KBS Wejherowo odbyło się w poniedziałek 13 maja 2019 r. Rzeżbioną tarczę z Jakubem Wejherem zdobył  sympatyk Bractwa - Tomasz Ciesielski. Było to ostatnie punktowane spotkanie tej edycji. Tabele z wynikami w zakładce "Wyniki Grand Prix". Zapraszamy na turniej towarzyski i wręczenie nagród w środę 12 czerwca 2019 r. o godz. 18.oo na strzelnicy pneumatycznej.

galeria zdjęć...

Uroczystości na cmentarzu żołnierzy polskich i radzieckich w Łężycach

8 maja w Gminie Wejherowo obchodzony jest Dzień Zwycięstwa. Obchody 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej odbyły się na cmentarzu żołnierzy polskich i radzieckich w Łężycach. Na uroczystość przybyli: poseł na sejm Kazimierz Plocke, członkowie Związków Kombatantów i Osób Represjonowanych, członkowie Stowarzyszenia Oficerów Marynarki Wojennej RP w Gdyni oraz Stowarzyszenia Sympatyków i Byłych Żołnierzy Jednostki Wojskowej, a także przedstawiciele władz samorządowych, radni i sołtysi z terenu gminy Wejherowo, służby mundurowe i uczniowie placówek oświatowych oraz przedstawiciele Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie w składzie: viceprezes Piotr Karbowski, skarbnik Grzegorz Pieper oraz członek zarządu Andrzej Surowiecki. Wszyscy oddali hołd poległym w II wojnie światowej. Po wysłuchaniu przemówienia Wójta Gminy Wejherowo Henryka Skwarło delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem. Podniosły charakter uroczystości nadał występ artystyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bolszewie. Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się tradycyjnie na żołnierską grochówkę.

galeria zdjęć...

Turniej o Buławę Hetmana Stanisława Koniecpolskiego w Czarnem

27 kwietnia 2019 roku w Czarnem zainaugurowano sezon strzelecki 2019 w Okręgu Pomorskim. Wejherowskie Bractwo Kurkowe reprezentowali Bracia Dariusz Krasiński z małżonką Agnieszką, Tomasz Klas, Mirosław Weisbrot oraz kandydaci Paweł Hinz i Wojciech Recław. Na strzelnicy zameldowali się Bracia prawie z wszystkich Bractw Okręgu. Odbyło się również strzelanie Grand Prix Okręgu Pomorskiego w strzelaniu indywidualnym jak i drużynowym. W pierwszym turnieju trzy pierwsze miejsca zajęli Bracia, którzy wystrzelali 26 punktów na 30 możliwych, jednym z nich był nasz Brat Mirosław Weisbrot oraz Łukasz Śliwiński z KBS Gdynia i Piotr Czapiewski z KBS Tczew. Główną nagrodę czyli Buławę Hetmana Stanisława Koniecpolskiego zdobył Strzelmistrz Brat Dariusz Krasiński. Gratulujemy.

galeria zdjęć...

Życzenia Wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, niosących ze sobą odrodzenie duchowe, nadzieję i radość Zarząd Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie składa wszystkim sympatykom Bractwa najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia i wielu głębokich przeżyć w rodzinnym gronie. Niech Zmartwychwstanie Pańskie da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

                                                                                                                                                                                                                                                 Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych życzy Zarząd Okregu Pomorskiego ZKBS RP. 

Pełnych radości, pokoju Świąt Wielkiejnocy życzą Bracia Kurkowi ze Starogardu Gdańskiego.

W imieniu wszystkich odwiedzających naszą stronę bardzo dziękujemy za życzenia.

galeria zdjęć...

III Grand Prix KBS Wejherowo - turniej VIII

17 kwietnia odbył się ósmy turniej Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie. Trzeci raz w III edycji najlepszy złoty strzał oddał Brat Mirosław Weisbrot. Gratulujemy i zapraszamy na dziewiąte spotkanie w środę 8 maja 2019 r.

Tabelki z wynikami w zakładce " Wyniki Grand Prix".

galeria zdjęć...

Strzelanie o tytuł Króla KBS Wejherowo A.D.2019

13 kwietnia 2019 na strzelnicy pneumatycznej w Ośrodku Szkolno Wychowawczym nr 2 o godz. 11.00 odbyło się strzelanie do Kura o tytuł Króla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie A.D.2019. Tak się złożyło, że tego dnia Siostra Halina i Brat Andzej Surowieccy obchodzili 45-tą rocznicę ślubu. W imieniu całego Stowarzyszenia Prezes Kazimierz Gołąbek z okazji tak pięknej rocznicy ślubu, szafirowych godów, złożył Drogim Jubilatom serdeczne życzenia długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha i doczekania się kolejnych jubileuszy. Po odśpiewaniu "Sto lat" trzynastu członków Bractwa przystąpiło do strzelania do Kura. Strzelanie rozpoczął ustępujący Król A.D. 2018 Grzegorz Pieper. W dziewiątej kolejce po sto ósmym strzale Kura strącił Brat Zbigniew Lemiech, który tym samym został sto trzydziestym Królem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie A.D.2019. Pierwszym Rycerzem został Viceprezes Brat Piotr Karbowski a drugim Rycerzem Brat Janusz Naczk. Po złożeniu gratulacji od Sióstr i Braci Kurkowych oraz zaproszonych gości rozpoczęto biesiadę, którą przygotowali Szanowni Jubilaci.

Wiwat Król!!!  Wiwat. Wiwat Wiwat.

galeria zdjęć...

VII Dni Piaśnickie

6 kwietnia przed pomnikiem głównym w Piaśnicy odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna z okazji Miesiąca Pamięci Narodowej. W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele Sejmu, Senatu i Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Wejherowa oraz władze samorządowe, radni, kapłani, kombatanci, rzemieślnicy, służby mundurowe i młodzież. Wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło podkreślił, że Miesiąc Pamięci Narodowej stanowi okazję do oddania czci i kultywowania pamięci o Polakach, którzy zginęli w imię wolności naszej Ojczyzny. Modlitwę podczas uroczystości poprowadził ks. dziekan Daniel Nowak, a młodzież ze szkoły w Bolszewie przedstawiła montaż słowo-muzyczny. Podniosłą częścią uroczystości był Apel Pamięci i salwa honorowa w wykonaniu kompanii reprezentacyjnej Marynarki Wojennej. Delegacja Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Wejherowa złożyła przed pomnikiem kwiaty.

galeria zdjęć...

Dotacja na "Turniej strzelecki dla młodzieży ponadgimnazjalnej"

28 marca 2019 r. Prezes Kazimierz Gołąbek podpisał umowę między Powiatwm Wejherowskim reprezentowanym przez Zarząd Powiatu w Wejherowie a Kurkowym Bractwem Strzeleckim w Wejherowie o przekazanie środków finansowych w wysokości 2100 zł. na realizację zadania publicznego pod tytułem " Turniej strzelecki dla młodzieży ponadgimnazjalnej - Dbamy o Niepodległą"

Zarządu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie bardzo dziękuje za wsparcie tego projektu.

galeria zdjęć...

III Grand Prix KBS Wejherowo - turniej VII

20 marca 2019r. odbyło się siódme spotkanie III edycji Grand Prix KBS Wejherowo. Najlepszy złoty strzał oddał Sekretarz Bractwa - Tomasz Klas. Zapraszamy 17 kwietnia na ósmy turniej z tego cyklu.

galeria zdjęć...

Obchody święta Św. Józefa

19 marca Powiatowy Cech Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Wejherowie uczcił dzień swojego patrona, Świętego Józefa. Jak co roku nie zabrakło przemarszu ulicami miasta oraz złożenia kwiatów przed obeliskiem Jana Pawła II. Wśród uczestników obecne było m.in. Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wejherowa. Po złożeniu kwiatów uczestnicy uroczystości wzięli udział w Mszy św. odprawionej w intencji środowiska rzemieślniczego a następnie w spotkaniu braci rzemieślniczej, które odbyło się w sali „Atlantic”.

galeria zdjęć...

Turniej o Złotą Strzałę Św. Sebastiana

Po śniadaniu odbyło się strzelanie do Kura o złotą strzałę Św. Sebastiana w którym brało udział 14 członków KBS Wejherowo.W piątej kolejce Kura strącił, a tym samym złotą strzałę zdobył po raz trzeci z rzędu Brat Strzelmistrz Dariusz Krasiński. Srebrną strzałę zdobył Brat Józef Bukowy a brązową Siostra Ludmiła Gołąbek.

galeria zdjęć...

Uroczyste Śniadanie

9 marca w sobotę o godz 11.00 na strzelnicy w Ośrodku Szkolno Wychowawczym miało miejsce uroczyste śniadanie na rozpoczęcie sezonu 2019 r. na które przybyli członkowie Bractwa z osobami towarzyszącymi oraz kandydaci. Jak co roku nasz wieloletni sympatyk, a teraz i kandydat na Brata Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Czesław Kordel przygotował dla wszystkich upominki. Dużą niespodziankę zrobił nam Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, który zaszczycił nas swoją obecnością. "Cieszę się, że jesteście Państwo bardzo aktywni. Uczestniczycie w wielu działaniach, co widać po wyeksponowanych osiągnięciach, a ponadto znakomicie promujecie miasto Wejherowo. Jesteście bardzo ważną częścią aktywnej społeczności w naszym mieście. Z okazji 25. lecia reaktywowania bractwa wyróżniam Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie miniaturą Statuetki Jakuba Wejhera"  powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt wręczając statuetkę Kazimierzowi Gołąbkowi, prezesowi wejherowskiego bractwa. Podziękował też braciom za doroczne uczestnictwo w obchodach śmierci założyciela miasta i innych uroczystościach w Wejherowie.

galeria zdjęć...

Królewski Bal Stulecia w Ciechanowcu

2 marca w Ciechanowcu odbył się Ogólnopolski Królewski Bal Stulecia, organizowany przez Łomżyńsko-Drohickie Bractwo Kurkowe w Ciechanowcu, pod honorowym patronatem ks. bp Tadeusza Pikusa, ks. bp Janusza Stepnowskiego, Wojewody Podlaskiego, Bohdana Paszkowskiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego, Artura Kosickiego. Na balu w Sali Bankietowej ,,Szczęsny" w Ciechanowcu zgromadziły się władze wojewódzkie i lokalne, a także reprezentanci wojska polskiego oraz przedstawiciele bractw kurkowych z całego kraju, również z Wejherowa. Nasze Bractwo reprezentowli Ludmiła i Kazimierz Gołąbek. Wszystkich gości serdecznie powitał br. Tomasz Miliszkiewicz - Szanowni waszmościowie, szlachetne białogłowy! W dniu dzisiejszym bractwo kurkowe z Ciechanowca, kultywując tradycję i zwyczaje starodawnych bractw kurkowych i za pozwoleniem Zjednoczenia Bractw Kurkowych RP odbywa Ogólnopolski Bal Królewski w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Za aprobatą i przyzwoleniem szanownych braci, niech ta okoliczność stanie się obyczajem i żyjącą tradycją. Za oknami sali bankietowej wystrzelono trzy salwy armatnie na szczęście wszystkich zgromadzonych, chwałę roku, w którym odbywa się bal oraz ku pamięci patrona bractwa, Marszałka Kazimierza Pułaskiego, jako hołd dla wszystkich walczących za niepodległą Polskę. Członkowie bractwa oraz zaproszeni goście uroczyście otworzyli bal wspólnym polonezem. 

galeria zdjęć...

III Grand Prix KBS Wejherowo - turniej VI - śledzik

27 lutego 2019r. miało miejsce szóste spotkanie III edycji Grand Prix KBS Wejherowo pod hasłem "śledzik".  Na strzelnicę pneumatyczną do Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 2 w Wejherowie przybyli Siostry i Bracia Kurkowi oraz sympatycy. Najlepszy złoty strzał oddał sympatyk Bractwa - Tomasz Ciesielski.

galeria zdjęć...

362 rocznica śmierci Jakuba Wejhera 24.02.2019 r.

Tradycyjne obchody jak zawsze rozpoczęły się złożeniem kwiatów w krypcie kościoła klasztornego na trumnie Jakuba Wejhera, a następnie udziałem we Mszy świętej w kościele pw. św. Anny. Po nabożeństwie z udziałem pocztów sztandarowych m.in. z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, wszyscy przemaszerowali na plac Jakuba Wejhera, gdzie odśpiewano uroczyście Hymn Państwowy i  Hymn Kaszubski. Witając zgromadzonych prezes wejherowskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Mirosław Gaffka podkreślił, że doroczne obchody śmierci Jakuba Wejhera są zawsze ważnym wydarzeniem w życiu miasta, gdzie wspólnie z władzami miasta, powiatu i przedstawicielami różnych środowisk, oddawany jest hołd założycielowi grodu Wejhera i kultywowana jest jego pamięć. Po przemówieniach delegacje władz miasta i powiatu, okolicznych oddziałów Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego oraz z innych środowisk złożyły kwiaty przed pomnikiem Jakuba Wejhera. Uroczystość uświetnił wystrzał armatni w wykonaniu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego i salwa z muszkietów Chorągwi Jakuba Wejhera i Pułku Czarnieckiego. KBS Wejherowo reprezentowali Ludmiła i Kazimierz Gołąbek, Halina i Andrzej Surowieccy, Tomasz Klas, Dariusz Krasiński i Mirfosław Weisbrot, któremu dziękujemy za fantastyczne zdjęcia.

galeria zdjęć...

Zaślubiny Polski z Morzem 10.02.2019 r.

99 lat temu doszło do symbolicznych zaślubin Polski z morzem. Główne uroczystości rocznicowe odbyły się w niedzielę 10 lutego w Pucku. 11 listopada 1918 r., kiedy Polska odzyskała niepodległość, rozpoczęły się walki o granice, a także o dostęp do Bałtyku. Po długich bojach otrzymaliśmy wtedy zaledwie 140 km Wybrzeża. Nad przyznaną Polsce częścią wybrzeża Bałtyku było tylko jedno miasto, w zasadzie miasteczko, ale z bogatymi tradycjami – był to Puck. W Pucku odbyły się symboliczne zaślubiny Polski z morzem. Dokonał ich generał Józef Haller. Pierścień, którym zaślubiny zostały dokonane był platynową obrączką. Dwie takie obrączki dostał od Polonii gdańskiej gen. Haller na dworcu i jedną z nich wrzucił na znak zaślubin z morzem 10 lutego 1920 r. To symboliczne wydarzenie było impulsem do budowy portów i rozwoju Marynarki Wojennej. W ciągu zaledwie kilkunastu lat zbudowano najnowocześniejszy w Europie port morski w Gdyni. Powojenne pamiętniki mówią, że generał Haller wrzucając pierścień do Bałtyku miał wypowiedzieć prorocze słowa – obyśmy go odnaleźli w przyszłości w Szczecinie. Hołd generałowi Hallerowi oraz Kaszubom – strażnikom polskiego Wybrzeża oddali również Bracia z  Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie, Piotr Karbowski, Zbigniew Lemiech oraz Mirosław Weisbrot.

galeria zdjęć...

XXV Bal Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie

W sobotę 26 stycznia 2019 r. w Hotelu Astor w Jastrzębiej Górze odbył się XXV Bal Wejherowskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego pod patronatem Zarządu Okręgu Pomorskiego Zjednoczonych Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej. Orkiestra Dęta OSP Sławoszyno grając marsza wprowadziła Parę Królewską KBS Wejherowo Mariolę i Grzegorza Pieper oraz barwny korowód na salę balową. Hymn Państwowy, biało-czerwone stroje, flagi narodowe i pieśni patriotyczne, to wszystko sprawiło, że Bal nawiązywał do 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Atrakcją wieczoru były piękne tancerki z Olsztyna, które wykonały cztery pokazy taneczne miedzy innymi  kankana i sambę brazylijską. Drugiego dnia wystrzałem z armaty wiwatowej rozpoczęto strzelanie o wspaniałe nagrody i tarcze balowe.

galeria zdjęć...

Obchody Dnia Patronalnego Św. Sebastiana 20.01.2019.

Zarząd Okręgu Pomorskiego ZKBS RP i Zarząd Chojnickiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego jak co roku 20 stycznia zorganizowały w Krojantach uroczystość związaną z obchodami Dnia Patronalnego Św. Sebastiana, podczas którego odbyła się Intronizacja Króla Okręgu Pomorskiego ZKBS RP. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna. Ślubowanie od Króla Okręgu Pomorskiego Brata Kazimierza Dawickiego przyjął Prezes Okręgu Pomorskiego Brat Lech Magnuszewski. Uroczystość odbyła się w obecności delegacji wszystkich Bractw Okręgu Pomorskiego oraz zacnych gości w tym władz samorządowych powiatu i Miasta Chojnice. Wejherowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie reprezentowali Kazimierz Gołąbek, Piotr Karbowski, Tomasz Klas, Zbigniew Lemiech i Mirosław Weisbrot.

galeria zdjęć...

III Grand Prix KBS Wejherowo - turniej V

W środę 16 stycznia 2019 r. na strzelnicy pneumatycznej w Ośrodku Szkolno Wychowawczym nr 2 w Wejherowie odbyło się piąte spotkanie III edycji Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. W turnieju wzięło udział 23 osoby. Nagrodę w postaci tarczy za najlepszy złoty strzał odebrał sympatyk Bractwa - Mirosław Koszałka. Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze, pyszna zupa grzybowa i ciasta domowej roboty oraz sprawna obsługa były dodatkowymi atutami imprezy. Zapraszamy 27 lutego na szóste spotkanie.

Tabele z wynikami w zakładce "Wyniki Grand Prix"

galeria zdjęć...

Bal Królewski w Brusach - 12 styczeń 2019 r.

Czerwona róża dla każdej damy z rąk Króla Grzegorza Rzemieślnika w geście powitalnym w progach chojnickiego Gościńca. Tak para królewska - Król Grzegorz z Królową Mirosławą witali wszystkich przybywających gości na coroczny już XXI Bal Królewski, który wyprawiany jest w pierwszą sobotę po święcie Trzech Króli. Bardzo uroczysta kolęda z modlitwą i błogosławieństwo Kapelana Bractwa ks. Zdzisława Wirwickiego, toast za pomyślność i uczta. Para królewska przygotowała niespodziankę dla gości - piękny taniec orientalnych tancerek i pokaz iluzjonisty. Losowanie upominków prowadzone przez Brata Bernarda, męski chór z pieśniami brackimi dopełniły całą uroczystość zgodnie z tradycją. Tradycją jest, że na bale KBS Brusy przybywają goście z zaprzyjaźnionych bractw z Chojnic, Czarnego, Tucholi i Ujścia. Wejherowskie Bractwo Kurkowe godnie reprezentowł Prezes Kazimierz Gołąbek z małżonką Ludmiłą.

galeria zdjęć...

Świąteczne życzenia

W imieniu Zarządu Okręgu Pomorskiego ZKBS RP składamy serdeczne życzenia z okazji nadchodzących św. Bożego Narodzenia dla wszystkich Bractw, Sióstr i Braci Okręgu Pomorskiego oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019.

 

Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym nowym roku wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzy Zarząd i Członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie.

galeria zdjęć...

Jasełka w OSW nr 2 w Wejherowie - 18.12.2018 r.

Prawdziwa magia świąt Bożego Narodzenia, piękne jasełka i Wigilia w Ośrodku Szkolno Wychowawczym nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących. Zapach wigilijnych potraw, dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie ze znakomitymi gośćmi. Kurkowe Bractwo Strzeleckie reprezentowali Państwo Gołąbek.

galeria zdjęć...

III Grand Prix KBS Wejherowo - turniej IV

W środę 12 grudnia 2018 r. odbył się czwarty turniej III Grand Prix KBS Wejherowo. Najlepszy złoty strzał oddał Brat Mirosław Weisbrot, który tym samym zdobył drugą tarczę w tej edycji Grand Prix. Brat Tomasz Klas trafił minimalnie gorszą dziesiątke zdobywając drugie miejsce i nagrodę pocieszenia. Nagrodę otrzymała również Siostra Halina Surowiecka za najlepszy złoty strzał wśród kobiet. Szczególne podziękowania dla Króla Grzegorza Pieper za przygotowanie poczęstunku oraz sędziom za sprawne i obiektywne przeprowadzenie zawodów. Prezes Kazimierz Gołąbek po odczytaniu wyników i wręczeniu nagród życzył wszystkim zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego. W imieniu Brata Tomasza Klas, który organizuje piąte spotkanie zapraszam w środę 16 stycznia.

Wyniki w zakładce " Wyniki Grand Prix"

galeria zdjęć...

Spotkanie wigilijne - 8 grudzień 2018 r.

Zbliża się magiczny czas Bożego Narodzenia, czas radości i spotkań w gronie rodzinnym. Kolacja wigilijna Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie, która miała miejsce w hotelu Czardasz w Luzinie, była okazją do wspólnego biesiadowania, złożenia sobie życzeń, podziękowań i podsumowania roku. Spotkanie pozwoliło nam na chwilę wytchnienia w tym szczególnym czasie. Prezes KBS Wejherowo Kazimierz Gołąbek podczas przemówienia złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych pełnych życzliwości Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie. Przewodniczący Rady Miasta i zarazem Brat Honorowy Bogdan Tokłowicz złożył życzenia w imieniu swoim i Prezydenta miasta Wejherowo. Uczestnicy spotkania tradycyjnie połamali się opłatkiem. Jak co roku sympatyk Bractwa, Prezes MZK Wejherowo Czesław Kordel  i Zarząd Kurkowego Bractwa Strzeleckiego przygotowali dla wszystkich prezenty.

galeria zdjęć...

Dzień Seniora w Kniewie

6 grudnia 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Kniewie spotkali się najstarsi mieszkańcy Kniewa i Zamostnego, by wspólnie spędzić wieczór w przedświątecznej już atmosferze. Przybyłych, przywitała Pani sołtys Krystyna Klawikowska, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zaprosiła do wspólnej zabawy. Do życzeń przyłączył się Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło, który wraz z Panią sołtys uhonorował najstarszych uczestników spotkania bukietami kwiatów. Swoją obecnością zaszczycili seniorów również ks. kanonik Jerzy Osowicki, radni Edmund Bianga, Roman Stanisławczyk, sołtys Warszkowa Dorota Formella, a także przedstawiciele Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Wejherowa. O muzyczny akcent tego wieczoru zatroszczył się radny Roman Stanisławczyk, dzięki któremu przybyli goście mogli posłuchać i potańczyć przy dźwiękach zespołu „Ale Babki” z Władysławowa.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Chojnicach 17 listopad 2018

Turniej strzelecki jest najważniejszym wydarzeniem, organizowanym przez KBS w Chojnicach, który kończy się uroczystym balem królewsko-marszałkowskim. Na strzelnicy brackiej zjawili się najzdolniejsi strzelcy z całego okręgu pomorskiego m.in. z Brus, Gdyni, Czarnego, Kościerzyny, Skarszew, Starogardu Gdańskiego, Tczewa i Wejherowa, a także bracia z różnych zakątków Polski. Wejherowo reprezentowane było przez prezesa Kazimierza Gołąbek, siostrę Ludmiłę Gołąbek i brata Zbigniewa Lemiech. Rozegrano pięć konkurencji strzeleckich do tarcz sportowych oraz strzelanie do kura. Ogromny sukces odniósł Brat Zbigniew Lemiech, który zajął pierwsze miejsce w strzelaniu o Tarczę Szkoły, trzecie miejsce w strzelaniu o Tarczę Króla oraz strącając kura z żerdzi zdobył główną nagrodę turnieju - szablę dowódcy 18 Pułku Ułanów Pomorskich płk dypl. Kazimierza Mastalerza. Wręczenia nagrody dokonał prezes KBS w Chojnicach dr Tomasz Winiecki, w asyście Króla Kurkowego Krzysztofa Wegnera, podczas uroczystej gali na początku balu.

galeria zdjęć...

III Grand Prix KBS Wejherowo - turniej III

14 listopada odbył się trzeci turniej III edycji Grand Prix KBS Wejherowo. Piękną rzeźbioną tarczę, która nawiązywała do 100-lecia Odzyskania Niepodległości zdobyła Magda Augustis. Agnieszka Krasińska za najlepszy wynik spośród Pań otrzymała drewnianą sowę wykonaną przez Brata Andrzeja. Gratulujemy i zapraszamy w środę12 grudnia. Czwarte spotkanie organizuje Król A.D.2018 Grzegorz Pieper.

Tabela wyników w zakładce " Wyniki Grand Prix".

galeria zdjęć...

Obchody Dnia Niepodległości w Wejherowie

11 listopada w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przez wejherowskie ulice przeszła biało-czerwona parada.Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie licznie wzięło udział w tym wydarzeniu. Po uroczystym przemarszu, w Parku Miejskim odbyło się wspólne świętowanie. Nie zabrakło też ciepłego posiłku oraz licznych atrakcji.

galeria zdjęć...

100 lecie Odzyskania Niepodległości - Gmina Wejherowo

11 listopada to dla wszystkich Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. W tym roku w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w celebrację tego wydarzenia włączyły się wszystkie gminy i miasta w kraju. Swoją cegiełkę dołożyli także mieszkańcy gminy Wejherowo, którzy marszem uczcili niepodległość.W paradzie udział wzięli radni i sołtysi gminy Wejherowo, dyrektorzy szkół, Kurkowe Bractwo Strzeleckie, Bolszewski Klub Rowerowy Cyklista, reprezentacje OSP, 81 Kaszubska Drużyna Harcerzy "Kaszeba", a także młodzież szkolna i mieszkańcy gminy. W marszu, który w tym roku odbył się w Bolszewie, nie zabrakło także wójta gminy Wejherowo.

galeria zdjęć...

Święto Niepodległości w wejherowskiej "piątce" 09.11.2018r.

Powiatowo-miejskie obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zainaugurowała uroczysta akademia w Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Część artystyczną przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 oraz orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie pod batutą Tomasza Winczewskiego. Jak powiedział prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, jubileusz 100 – lecia odzyskania niepodległości pobudza nas do wdzięczności wszystkim pokoleniom Polaków, którzy nie tracili ducha w czasie zaborów i wywalczyli Polsce niepodległość, kierowani wielką miłością do Ojczyzny oraz przywiązania do tradycji narodowych i wiary katolickiej. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie reprezentowali Król A.D. 2018 Grzegorz Pieper oraz Halina i Andrzej Surowieccy.

galeria zdjęć...

III Grand Prix KBS Wejherowo - turniej II

W środę 17 października o 18.oo. na strzelnicy pneumatycznej rozpoczął się II turniej III Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie. Zawody otworzył Prezes Kazimierz Gołąbek. Zwycięzcą turnieju został Brat Tomasz Klas, gratulujemy i dziękujemy za poczęstunek przygotowany przez Siostrę Ludmiłę i Strzelmistrzowi za sprawne przeprowadzenie zawodów. Zapraszamy 14 listopada na III turniej.

galeria zdjęć...

XX-lecie Powiatu Wejherowskiego

Dwudziestą rocznicę działalności Powiatu Wejherowskiego świętowano uroczyście 11 października br. w Filharmonii Kaszubskiej. Była to okazja do wspomnień i podziękowań. Z okazji 20-lecia Prezydent Miasta Wejherowa odznaczył Medalem Róży starostę wejherowskiego - Gabrielę Lisius. Jak podkreślił prezydent Krzysztof Hildebrandt Medal Róży został przyznany Pani Gabrieli Lisius w uznaniu zasług za wieloletnie zarządzanie Powiatem Wejherowskim i dynamiczny jego rozwój, a także za harmonijną i efektywną współpracę z władzami samorządowymi Miasta Wejherowa.

W trakcie uroczystości wręczono wiele wyróżnień. Pamiątkowe statuetki otrzymali radni powiatu pełniący w trakcie minionego 20-lecia funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu oraz radni, którzy pełnili te funkcje przez 5 kadencji. Kolejno na scenę zaproszeni byli również radni powiatu minionych kadencji. Wszyscy z rąk starosty Gabrieli Lisius otrzymali medale pamiątkowe oraz albumy "Powiat Wejherowski".

Starosta Gabriela Lisius podziękowała za współpracę z Powiatem parlamentarzystom i samorządowcom, zarówno tym ze szczebla wojewódzkiego, jak i gminnego. Wśród wyróżnionych Medalem Powiatu za współpracę był również Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i Przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz. Podziękowania otrzymali także przedstawiciele służb mundurowych oraz księża współpracujący ze Starostwem Powiatowym. Natomiast ks. prałat Tadeusz Reszka został odznaczony Złotym Medalem za dbałość o zabytki. Organizacje pozarządowe również otrzymały albumy z okazji Jubileuszu Dwudziestolecia. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie reprezentował Brat Tomasz Klas.

galeria zdjęć...

Uroczystości w Piaśnicy 07.10.2018

W pierwszą niedzielę października w Sanktuarium Piaśnickim odbyła się uroczystość patriotyczna ku czci tysiąca osób, na których wykonano pierwsze masowe egzekucje podczas II wojny światowej. Msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, oratorium upamiętniające tragiczne wydarzenia w Lasach Piaśnicy oraz poświęcenie masowych grobów ofiar to główne punkty programu uroczystości, która trwała od godzin przedpołudniowych. W uroczystościach brał udział poczet sztandarowy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Wejherowa.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Kcyni

2 października 2018 r. w mieście Kcynia odbyły się zawody strzeleckie dwóch Bractw: Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Kcyni oraz Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Solcu Kujawskim. Po uroczystym otwarciu, odśpiewaniu Hymnu Brackiego nastąpiło otwarcie zawodów strzeleckich. Do Kcyni przyjechali również Bracia z Okręgu Pomorskiego z Wejherowa, Starogardu Gdańskiego, Kościerzyny i Tczewa. Wszystkie Bractwa z Okręgu Pomorskiego wyjechały z „Tarczą”. Wejherowskie Bractwo Kurkowe reprezentował Brat Zbigniew Lemiech, który zajął I miejsce w strzelaniu do Tarczy Profesora Jana Czochralskiego i III miejsce w Tarczy Punktowej.

galeria zdjęć...

Ceremonia inauguracji reaktywacji Bractwa Kurkowego w Skarszewach

29 września 2018 r. w Skarszewach odbyła się inauguracja reaktywowanego Bractwa Kurkowego im. Św. Jana Chrzciciela. Uroczystość rozpoczęła się w Kościele pw. Św. Michała Archanioła, gdzie Proboszcz a jednocześnie Kapelan Skarszewskiego Bractwa poświęcił sztandar oraz błogosławił zebranym pocztom sztandarowym i Braciom Kurkowym. Następnie w towarzystwie orkiestry poczty sztandarowe i goście przeszli ulicami miasta do zamku gdzie odbyła się dalsza część inauguracji. Powitano zebranych Braci i gości. Delegacje samorządów i przedstawiciele Bractw złożyły życzenia Skarszewskiemu Bractwu a symbolicznego wbijania gwoździa w imieniu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Wejherowa dokonała Siostra Ludmiła Gołąbek wraz z Braćmi Tomaszem Klas i Zbigniewem Lemiech. Z zamku Bracia i zaproszeni goście przemaszerowali do ogrodu przy plebanii gdzie odbył się I Turniej strzelecki w którym uczestniczyło również KBS Wejherowo w składzie Brat Tomasz Klas - III miejsce w strzelaniu o Tarczę Burmistrza Skarszew, Brat Andrzej Surowiecki z żoną Siostrą Haliną oraz Siostra Ludmiła Gołąbek i Brat Zbigniew Lemiech - III miejsce w strzelaniu o Tarczę Sponsora i III miejsce w strzelaniu o Tarczę 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

galeria zdjęć...

III Grand Prix KBS Wejherowo - turniej I

19 września na strzelnicy pneumatycznej w Ośrodku Szkolno Wychowawczym nr 2 w Wejherowie o godz. 18.oo. odbył się I turniej III Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Organizacją pysznego poczęstunku zajął się Strzelmistrz Dariusz Krasiński. Pięknie rzeźbioną tarczę wywalczył Mirosław Weisbrot po dogrywce z Romanem Grzywacz.

Zapraszamy 17 października na II turniej.

galeria zdjęć...

Dożynki Powiatowo Gminne

Tegoroczne dożynki powiatowo-gminne odbyły się 16 września w bolszewskim ArtParku. Jak zwykle nie zabrakło wielu atrakcji, w tym m.in. występów zespołów i orkiestr regionalnych, a także po raz pierwszy na Pomorzu - konkursu "Speed Carvingu", czyli szybkiego rzeźbienia w drewnie. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie zorganizowało turniej strzelecki z pieknymi nagrodami dla zwycięzców. Organizacją turnieju zajęła się bardzo silna 11-osobowa grupa w składzie: Prezes Kazimierz Gołąbek z małżonką Ludmiłą, Król A.D. 2018. Grzegorz Pieper z małżonką Mariolą, Strzelmistrz Dariusz Krasiński z małżonką Agnieszką i córką Karoliną, Brat Andrzej Surowiecki z małżonką Haliną oraz Sekretarz Tomasz Klas i Brat Mirosław Weisbrot.

galeria zdjęć...

Sto Salw na Stulecie Odzyskania Niepodległości

W sobotę 15 września w Ostrowie Wielkopolskim na terenie ośrodka Piaski-Szczygliczka, odbyły się centralne obchody stulecia odzyskania niepodległości i Powstania Wielkopolskiego pod nazwą "Sto Salw na Stulecie Odzyskania Niepodległości". Organizatorem tych uroczystości było Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Ostrowie Wielkopolskim pod przewodnictwem prezesa Brata Piotra Sitarza, a patronat nad tym wydarzeniem obiął Prezydent RP Andrzej Duda. 
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą polową za Ojczyznę, którą odprawił biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun. Wziął w niej udział prezes Zjednoczenia KBS RP Brat Krzysztof Larski, poprzedni prezes Brat Adam Gołębowski, obecni i poprzedni członkowie Zarządu KBS RP, a także parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich, poczty sztandarowe i mieszkańcy miasta. Po nabożeństwie odbył się program artystyczny, składający się z odśpiewania pieśni patriotycznych przez chór "Lira", koncert Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej pod kierunkiem Mariana Sikorskiego, a także prezentacji grub rekonstrukcyjnych z okresu międzywojennego. W między czasie goście mogli skorzystać z bufetu, aby się posilić.
Następnie odbyła się uroczysta intronizacja Króla Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Brat Piotr Sitarz z Ostrowa Wielkopolskiego, po trzyletniej kadencji przekazał łańcuch królewski i miecz swojemu następcy Bratu Zbigniewowi Madejowi z Sępólna Krajeńskiego. Zgodnie z ceremoniałem, nowy król przyjął insygnia królewskie (łańcuch i miecz), złożył przyrzeczenie na sztandar i wzniósł toast. Wraz z Królem Zjednoczenia KBS RP, insygnia na trzyletni okres w postaci łańcucha Pierwszego Rycerza Króla Zjednoczenia KBS RP otrzymał Brat Zbigniew Lemiech z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie.
Na obchody do Ostrowa Wielkopolskiego wraz z wszelkiego rodzaju artylerią czarnoprochową zjechały delegacje bractw kurkowych z całej Polski. Reprezentantem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie był Brat Zbigniew Lemiech. 
Bractwa kurkowe od 850 lat są stowarzyszeniem obronnym. Ze względu na różnice wiekowe i koloryt tych organizacji, mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego jak i zaproszeni goście mogli podziwiać cały wachlarz kobiecych strojów z różnych epok, piękne szlacheckie kontusze, pasy, kołpaki i broń białą, jak i najróżniejsze formy mundurów brackich.
Najliczniej reprezentowane bractwa jak przykładowo z Krakowa, Tarnowa Podgórnego, Nysy, Raciborza czy będące gospodarzem Ostrowskie, zaprezentowały nawet po kilka różnych jednostek ogniowych. Na plaży ustawiono prawie setkę wszelkiego rodzaju armat, kolubryn, wężownic, rusznic, hakownic, wielolufowych organek, folgerzy, falkonetów, hufnic, bombard, wiwatówek i moździerzy. W punkcie kulminacyjnym obchodów, odbyła się wielka kanonada z całej tej dowiezionej i ustawionej na plaży przy ośrodku artylerii czarnoprochowej. Odgłosy i efekty wystrzałów, na żywo, robiły olbrzymie wrażenie na całej zgromadzonej przed plażą publiczności, a kanonada słyszalna była aż po drugiej strony miasta. Tego typu pokaz artylerii brackiej odbył się po raz pierwszy w Wielkopolsce, a w sumie był to 9 tak wielki pokaz w Polsce. Pierwszy odbył się w Częstochowie z okazji 350-lecia Obrony Jasnej Góry. 
Część z zaproszonych gości otrzymała pamiątkowe, biało-czerwone flagi z dedykacją od Prezydenta RP.
Obchody zakończyły się ogólnodostępnym biesiadowaniem i tańcami przy muzyce granej na żywo przez miejscowego muzykanta.

 

galeria zdjęć...

V Międzynarodowy plener malarsko-rzeźbiarski

9 września 2018 r. ruszył V Międzynarodowy plener malarsko-rzeżbiarski w Dworku Rajska Góra w Górze. Kurkowe Bractwo Strzeleckie było jednym ze sponsorów. Wiedząc o tym, że artysta rzeźbiarz nigdy nie widział Brata Andrzeja to podobieństwo jest bardzo duże. Czyż nie?

galeria zdjęć...

Uroczystości w Białej 7 wrzesień 2018 r.

Jak co roku, upamiętniono miejsce walki i spoczynku żołnierzy 1 Morskiego Pułku Strzelców w Białej. Apelem pamięci i salwą honorową oddano hołd poległym za Ojczyznę w pierwszych dniach II wojny światowej. W hołdzie poległym delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem. Kurkowe Bractwo Strzeleckie reprezentowała Siostra Halina Surowiecka oraz Bracia Kazimierz Gołąbek, Tomasz Klas, Grzegorz Pieper i Andrzej Surowiecki. Uroczystość uświetnił występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Bolszewie i akompaniament Gminnej Orkiestry Dętej. Na zakończenie wszystkich zebranych zaproszono na żołnierską grochówkę.

galeria zdjęć...

Dożynki Gminy Luzino

26 sierpnia 2018 r. odbyły się Dożynki Gminy Luzino, które rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną w podziękowaniu za zebrane plony. Zgodnie z wieloletnią tradycją, barwny korowód dożynkowy przejechał ulicami Luzina. Podczas Dożynek na placu przy ul. Olimpijskiej zostały wręczone dyplomy i nagrody trzem najlepszym uczestnikom, którzy wzięli udział w turnieju strzeleckim zorganizowanym przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wejherowa w składzie - Król A.D.2018 Grzegorz Pieper, Prezes Kazimierz Gołąbek z małżonką Siostrą Ludmiłą, Strzelmistrz Dariusz Krasiński z małżonką oraz Bracia Tomasz Klas i Mirosław Weisbrot.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Tczewie 25 sierpień 2018 r.

25 sierpnia 2018 odbył się turniej strzelecki z okazji XXII-lecia reaktywacji Bractwa Kurkowego w Tczewie. Po uroczystym otwarciu  i przywitaniu wszystkich gości oraz Bractw ze Starogardu Gdańskiego, Torunia, Lidzbarka, Gdyni, Szczecinka, Żnina, Kościerzyny, Wrześni, Piechcina, Mosiny, Tarnowa Podgórnego oraz Mieściska. Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wejherowa reprezentowali Bracia Piotr Karbowski, Tomasz Klas z małżonką, Dariusz Krasiński z małżonką, Mirosław Weisbrot oraz Siostra Ludmiła Gołąbek.

galeria zdjęć...

Leudal - XIX Europejski Zjazd Strzelców Historycznych 2018

17-19 sierpień 2018 r. W tych dniach Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wejherowa godnie reprezentowało swój region na XIX Europejskim Spotkaniu Historycznych Strzelców  w Holandii a dokładnie we wsi Neer w gminie Leudal. Z Wejherowa pojechała grupa 18 osób. Europejskie Spotkania Historycznych Strzelców to coś więcej niż wspaniały turniej strzelecki. Co trzy lata odbywa się  wielkie spotkanie braci strzeleckiej z różnych europejskich krajów, których łączy wspólna idea i tradycja. Towarzyszą temu parady i przeglądy doboszy, orkiestr, chorągwiarzy a także tradycyjne strzelania. To wszystko odbywa się w szczególnej atmosferze wzajemnej przyjaźni i braterstwa. Z Polski wyjechało łącznie około 700 braci oczywiście w towarzystwie swych Pań. Wszyscy królowie z poszczególnych bractw brali udział w strzelaniu o tytuł Europejskiego Króla Strzelców. Wejherowskie Bractwo Kurkowe reprezentował tegoroczny Król Grzegorz Pieper. W niedzielę w katedrze znajdującej się w Horn odbyła się uroczysta Msza św. skierowana do Polonii, którą w asyście odprawił Ojciec Gwardian Brat Daniel Szustak. Na zakończenie Zjazdu po uliczkach Neer przeszła barwna parada. Organizatorem XX Europejskiego Spotkania Historycznych Strzelców w dniach 20-22 sierpnia 2021 r. jest miasto Deinze w Belgi

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Sępólnie Krajeńskim.

12 sierpnia 2018 roku z okazji Dni Sępólna Krajeńskiego odbyły się zawody strzeleckie Bractw Kurkowych. Wejherowskie Bractwo Kurkowe reprezentował Prezes Kazimierz Gołąbek z małżonką Siostrą Ludmiłą.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Brusach 11 sierpień 2018r.

Po dwóch latach spotkaliśmy się na turnieju w Brusach. Na Strzelnicę Bracką przybyły Bractwa z Okręgu Pomorskiego oraz z Bydgoskiego wraz z obecnie panującym Królem ZKBS RP Zbigniewem Madejem. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Nasze Bractwo reprezentował Prezes Kazimierz Gołąbek z małżonką Siostrą Ludmiłą, która zajęła drugie miejsce w strzelaniu do Tarczy Dwudziestolecia KBS Brusy.

galeria zdjęć...

Raut Królewski w Warszkowie 21 lipiec 2018 r.

Król A.D. 2018 Grzegorz Pieper oraz I Rycerz Mirosław Weisbrot i II Rycerz Ludmiła Gołąbek zorganizowali w Warszkowie przy ul. Piaśnickiej 18c Raut Królewski.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Kościerzynie 08 lipiec 2018 r.

W niedzielę 8.lipca 2018 r. w Kościerzynie odbyło się strzelanie o Łańcuch Herbowy Miasta Kościerzyna. Na przepięknie położonej wśród lasów strzelnicy, nieopodal Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica" i restauracji "Pod Kurem", siostry i bracia z Kościerzyny przeprowadzili zawody strzeleckie z broni pneumatycznej. Wejherowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie reprezentowali: Brat Tomasz Klas, któy zajął II miejsce w strzelaniu do Tarczy Starosty Kościerskiego, małżonka Maria - I miejsce w strzelaniu dla Pań. Brat Dariusz Krasiński z małżonką Agnieszką - II miejsce w strzelaniu dla Pań. Mirosław Weisbrot - II miejsce w strzelaniu do Tarczy Kapelana Bractwa oraz Brat Zbigniew Lemiech i kandydat na Brata Paweł Hinc. Główną nagrodę, Łańcuch Herbowy Miasta Kościerzyna, po zestrzeleniu kura, zdobyła siostra Renata Czapiewska z KBS Tczew. Wszyscy strzelcy, którzy zajęli miejsca od 1 do 4, otrzymali wspaniałe, pamiątkowe dyplomy. Gratulacje dla zwycięzców i organizatorów tak wspaniałej imprezy. Nie były to jednak wszystkie atrakcje, jakie zgotowali organizatorzy. Gratisowy stół biesiadny, suto zaopatrzony w różnorodne przysmaki na ciepło i na zimno, na słodko i na ostro z kuchni kaszubskiej i nie tylko.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Lidzbarku 30 czerwiec 2018 r.

W Lidzbarku 30 czerwca 2018 roku odbyły się strzelania o Złoty Róg Jednorożca. KBS w Wejherowie reprezentował Brat Zbigniew Lemiech, który wywalczył pierwsze miejsce z pistoletu szybkiego, trzecie miejsce w Tarczy Brackiej i trzecie miejsce w Tarczy Okręgu Pomorskiego. Kura z żerdzi strącił Brat Zbigniew Lemiech I Rycerzem została Siostra Aldona Sambor Sochaczewska KBS Kościerzyna II Rycerzem został Kazimierz Laskowski KBS Starogard Gdański.

galeria zdjęć...

Obchody XXV-lecia reaktywacji, bal i turniej strzelecki w Starogardzie Gdańskim

W dniach od 15 do 17 czerwca 2018 roku Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Starogardzie Gdańskim obchodziło srebrny jubileusz reaktywacji. Po uroczystej mszy św. która odbyła się w Kościele Farnym Św. Mateusza pod przewodnictwem Księdza Dziekana Józefa Picka, nastąpił przemarsz paradny do Starogardzkiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się akademia z okazji 25-lecia reaktywowania Bractwa. Bardzo barwnie historię Bractwa przedstawił Prezes KBS w Starogardzie Lech Magnuszewski. Po oficjalnych przemówieniach nastąpiło wręczenie odznaczeń i pamiątek, oraz część artystyczna. Piątkowy wieczór zakończył się wytwornym balem w którym wejherowskie Bractwo bardzo licznie uczestniczyło. W sobotę odbyły się strzelania na Strzelnicy KBS w Starogardzie gdzie Siostra Ludmiła Gołąbek wystrzelała drugie miejsce w Tarczy Prezydenta Miasta Starogard.

galeria zdjęć...

II Grand Prix KBS Wejherowo - turniej towarzyski

13 czerwca 2018 r. odbył się turniej towarzyski kończący II Grand Prix KBS Wejherowo 2017/18.Wszyscy uczestnicy rywalizacji strzeleckiej otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe kubki. Najlepsi spośród członków Bractwa otrzymali okolicznościowe medale. Wręczono również nagrody za pierwsze trzy miejsca w kategorii Pań i Panów. Najlepszy złoty strzał oddał Brat Tomasz Klas. Paweł Hinz otrzymał drewnianą sowę wykonaną przez Brata Andrzeja za najlepszy wynik w tym dniu.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Gdyni 9 czerwiec 2018 r.

Tradycyjnie w dniu 09-06-2018 roku w Hucie Górnej odbył się Turniej Strzelecki o Bursztyn Bałtyku zorganizowany przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Gdyni. Brat Zbigniew Lemiech zdobył II miejsce w Tarczy Gdyni i II miejsce w Tarczy Charytatywnej Wójta Gminy Przywidz.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Będominie

W dniu 02 czerwca 2018 roku w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, odbyły się trzecie strzelania zorganizowane przez KBS w Kościerzynie o Szablę Gen. Józefa Wybickiego. Turniej został objęty HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ POLSKI Andrzeja Dudy. Po otwarciu, uroczystym odśpiewaniu wszystkich zwrotek Hymnu oraz hymnu Brackiego przystąpiono do strzelań. Nasze Bractwo bardzo licznie uczestniczyło w tym wydarzeniu. Brat Mirosław Weisbrot zestrzelił Kura, rycerzami zostali Bracia Piotr Karbowski i Dariusz Krasiński, który zdobył również II miejsce w Tarczy 100-lecia odzyskania niepodległości. Brat Zbigniew Lemiech zajął I miejsce w Tarczy Sponsora, II miejsce w Tarczy Fundacyjnej i II miejsce w Tarczy Burmistrza Miasta Kościerzyna. Maria Klas - I miejsce i Siostra Ludmiła Gołąbek - II miejsce w Tarczy Pań oraz Agnieszka Krasińska i Bracia Tomasz Klas i Kazimierz Gołąbek. 

galeria zdjęć...

XXV rocznica reaktywacji i turniej strzelecki o "Miecz Jakuba Wejhera"

26 maja 2018 r. wejherowscy Bracia Kurkowi obchodzili uroczyście 25. lecie reaktywowania działalności swojej organizacji, której początki sięgają 1836 roku. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie, to znani przedsiębiorcy, rzemieślnicy, handlowcy i samorządowcy, których jednoczy patriotyzm oraz szacunek do tradycji i obronności kraju. Delegacje kilkunastu Bractw Kurkowych z całego Pomorza spotkały się na placu Jakuba Wejhera przed ratuszem, aby oddać hołd założycielowi miasta złożeniem kwiatów u stóp jego pomnika. Ulicami miasta przeszli do kościoła pw. Św. Leona, a po mszy św. do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gdzie odbywał się Turniej Strzelecki „O Miecz Jakuba Wejhera”. W imieniu prezydenta Krzysztofa Hildebrandta gratulacje i życzenia z okazji 25-lecia reaktywacji działalności Kurkowego Bractwa przekazał Michał Jeliński, kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wejherowie.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Toruniu

20 maja 2018 r. w strzelaniu o Buławę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu udział wzięli Prezes Brat Kazimierz Gołąbek z małżonką Siostrą Ludmiłą.

galeria zdjęć...

II Grand Prix KBS Wejherowo - turniej IX - finał

16.05.2018 r. odbył się IX turniej II Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie. Zwycięzcą tarczy został Brat Mirosław Weisbrot. Tym samym zakończyliśmy spotkania, które były punktowane. Następne spotkanie - turniej towarzyski - w środę 13 czerwca 2018 r.

galeria zdjęć...

XV Kongres Zjednoczenia KBS RP w Jarocinie

W dniach 21 i 22 kwietnia bieżącego roku w Jarocinie odbył się Krajowy Zjazd Delegatów Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej, którego celem było dokonanie oceny dotychczasowej działalności Zjednoczenia, wyboru Zarządu i organów władz Zjednoczenia na najbliższą trzyletnią kadencję oraz ustalenia strategii działania w tym czasie.

     Gospodarzem kongresu było Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jarocinie, które obchodzi jubileusz 270-lecia powstania i 20-lecia reaktywacji działalności. Kongres rozpoczął się uroczystą mszą świętą. Po mszy wszyscy uczestnicy kongresu, bez mała pół tysiąca braci i sióstr oraz osób im towarzyszących, udało się w paradnym szyku na przemarsz ulicami miasta. Rytm marszowy "pod nogę" wygrywała towarzysząca defiladzie młodzieżowa orkiestra dęta. Ogromne wrażenie na mieszkańcach Jarocina zrobiła cała plejada umundurowań brackich i kontuszy oraz niezliczona ilość pocztów sztandarowych, nie tylko bractw strzeleckich, ale i organizacji będących ich sympatykami np. lokalnej drużyny harcerstwa RP czy pododdziałów Wojska Polskiego i Policji. Następnie delegaci udali się do pałacu w Słupi, gdzie w pięknych wnętrzach pałacowych odbyła się kongresowa część merytoryczna. Nadmienić trzeba iż właścicielem pałacu w Słupi jest brat Jan Klauza. Aktualnie do Zjednoczenia KBS RP należą 124 bractwa, skupiające 3156 członków. Reprezentowało ich 208 delegatów. Delegatem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie wybrany został brat Zbigniew Lemiech. Spotkanie rozpoczęło się Hymnem Bractw Kurkowych z udziałem jednego z polskich tenorów i orkiestry "Capela Zamku Rydzyńskiego", która wystąpiła także później, dając kameralny koncert m. in. na historycznych instrumentach.

     Kongres rozpoczął się przemową i powitaniem Delegatów przez Prezesa KBS Jarocin brata Piotra Matuszaka, a następnie przez brata Adama Gołembowskiego - Prezesa Zarządu Zjednoczenia KBS RP. Przemawiali także przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i przedstawiciele organizacji współpracujących z bractwami kurkowymi. Ze szczególnym zainteresowaniem Delegatów i uczestników, spotkał się list księcia Luisa Charlesa de Merde - Prezesa EGS-u (z niem. Europaeische Gemeinschaft Historischer Schuetzen - Europejska Wspólnota Historycznych Strzelców), który odczytał wszystkim Delegatom brat Andrzej Wegner z KBS Tuchola - Wiceprezes EGS-u. Przed statutowym rozpoczęciem debat wręczone zostały odznaczenia dla wybitnych działaczy ruchu brackiego w kraju. Następnie wykonano wszystkim delegatom i gościom pamiątkowe zdjęcie. Będące gospodarzem bractwo jarocińskie zadbało o udział patronackich stoisk i prezentację przez nie swoich wyrobów, w tym pięknych pasów kontuszowych i niezbędników brackich. Była też możliwość zwiedzenia jedynego w kraju Muzeum Brackiego, którego właścicielem i kustoszem jest brat Jan Klauza. Następnie delegaci rozpoczęli część merytoryczną Zjazdu. Powołano przewodniczącego zebrania, stosowne komisje oraz zespoły problemowe. Przedstawiono sprawozdania ustępującego Zarządu Zjednoczenia KBS RP: Prezesa Zjednoczenia brata Adama Gołembowskiego, Skarbnika Zjednoczenia brata Tadeusza Żychlewicza oraz Komisji Rewizyjnej i Sądu Honorowego. Po dyskusji nad sprawozdaniami udzielono ustępującemu zarządowi absolutorium. W kolejnej części kongresu wybrano na nowego Prezesa Zarządu Zjednoczenia brata Krzysztofa Larskiego z KBS Kcynia, będącego także prezesem Okręgu Bydgoskiego KBS RP. Poprzedni prezes brat Adam Gołębowski pogratulował zwycięstwa nowemu prezesowi, a Delegaci podziękowali ustępującym braciom funkcyjnym Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Honorowego. Delegaci następnie wybrali nowy Zarząd Zjednoczenia, Komisję Rewizyjną i Sąd Honorowy. Miejscami burzliwe i emocjonujące obrady zakończyły się po godzinie 1.00 w nocy w niedzielę. Dla ochłodzenia emocji i możliwości spotkań towarzyskich część delegatów udała się na kongresowy raut bracki w pałacu w Witaszycach należącego do brata Tomasza Klauzy. 

     W drugim dniu odbyły się kongresowy turniej strzelecki m.in. o Tytuł Króla Zjednoczenia i Mistrza Zjednoczenia oraz o wiele tarcz okolicznościowych. I tutaj ogromny sukces osiągnął reprezentant KBS Wejherowo brat Zbigniew Lemiech. Zmagając się z ponad setką elitarnych strzelców z całej Polski, żarem lejącym się w tym dniu z nieba oraz pełnym słońcem, które przekłamywało widzenie tarcz, wystrzelał tytuł Pierwszego Wicemistrza Zjednoczenia KBS RP na rok 2018 oraz Pierwszego Rycerza Króla Zjednoczenia KBS RP na lata 2018-2021. Niewiarygodny niefart oraz w sumie 4 milimetry sprawiły, że nie został i Mistrzem i Królem Zjednoczenia KBS RP jednocześnie, co prawdopodobnie nie miało nigdy wcześniej miejsca. Mimo to zdobywając jednocześnie tytuły Pierwszego Wicemistrza Zjednoczenia i Pierwszego Rycerza Króla Zjednoczenia osiągnął niebywały i bezprecedensowy w historii Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie sukces. I aby wszem i wobec wiadomym było kto tytuł Pierwszego Rycerza Króla dzierży, będzie miał honor przez trzy kolejne lata nosić wspaniały srebrny łańcuch, który godność tego tytułu oznacza. Gratulujemy.

galeria zdjęć...

II Grand Prix KBS Wejherowo - turniej VIII

18 kwiecień 2018 r. Podczas VIII turnieju II Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie najlepszy złoty strzał oddał Brat Tomasz Klas.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Czarnem 14 kwiecień 2018 r.

14 kwietnia 2018 r. Strzeleckie Bractwo Kurkowe w Czarnem zorganizowało XIII-ty Turniej Strzelecki o Buławę Hetmana Koniecpolskiego. Zawody odbywały się na strzelnicy brackiej. W turnieju między innymi udział wzięło Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wejherowa w składzie: Prezes Kazimierz Gołąbek z małżonką Królem Siostrą Ludmiłą, , Brat Tomasz Klas z małżonką, Brat Dariusz Krasiński z małżonką, Brat Zbigniew Lemiech i Brat Mirosław Weisbrot.  W strzelaniu o Buławę Hetmana Kura zestrzeliła Joanna Wiese z KBS Wolin, pierwszym rycerzem został Lech Trzciński  z KBS Tczew a drugim rycerzem nasz Król Siostra Ludmiła Gołąbek. Drugie miejsce w strzelaniu o Tarczę Sponsora zajął Brat Zbigniew Lemiech. Panie uraczyły wszystkich gości suto zastawionymi stołami i pysznymi wypiekami własnej roboty. 

galeria zdjęć...

Strzelanie o tytuł Króla KBS Wejherowo A.D. 2018

W drugim strzelaniu o Tytuł Króla KBS Wejherowo zestrzelenia Kura dostąpił również Brat Grzegorz Pieper, pierwszym Rycerzem został Brat Mirosław Weisbrot, drugim Rycerzem został ustępujący Król Siostra Ludmiła Gołąbek. Wiwat Król !!! Wiwat, Wiwat, Wiwat.

galeria zdjęć...

Strzelanie o tytuł Króla Jubileuszowego XXV-lecia reaktywacji KBS Wejherowo - 7 kwiecień 2018 r.

Po uroczystościach w Piaśnicy Siostry i Bracia z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie spotkali się na strzelnicy pneumatycznej na Królewskich Zawodach Strzeleckich. Odbyły się dwie konkurencję.W pierwszym strzelaniu o Tytuł Króla Jubileuszowego XXV-lecia reaktywacji KBS Wejherowo Kura zestrzelił Brat Grzegorz Pieper. 

galeria zdjęć...

Miesiąc Pamięci Narodowej w Piaśnicy

W sobotę 7 kwietnia 2018 roku o godzinie 11.00 rozpoczęła się przy Pomniku Piaśnickim uroczystość z okazji Miesiąca Pamięci Narodowej upamiętniająca ofiary zbrodni hitlerowskiej popełnionej w czasie II wojny światowej na przełomie lat 1939/1940.

galeria zdjęć...

Życzenia Wielkanocne

Zarząd Okręgu Pomorskiego ZKBS RP w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi składa wszystkim Braciom i Bractwom wszystkiego co najlepsze oraz radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącego się życia.

 

Niech czas Wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy i niech wszystkie życzenia okażą się do spełnienia. Aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości i abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności. Niech symbol Boskiego Odrodzenia był i będzie dla nas celem do spełnienia. Życzenia Wielkanocne wszystkim odwiedzającym naszą stronę składa Zarząd Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie. Wesołych Świąt !

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki o Strzałę Św. Sebastiana

Po śniadaniu Bractwo  Kurkowe i zaproszeni Goście przenieśli się na strzelnicę, gdzie odbył się turniej strzelecki o Strzałę Św. Sebastiana. W szóstej kolejce - tak samo jak rok temu - Brat Darek Krasiński strącił kura i tym samym drugi raz z rzędu został zdobywcą złotej strzały, Srebrną strzałę zdobył Brat Henryk Kaźmierski a brązową Brat Witek Bojek.

galeria zdjęć...

Uroczyste śniadanie na otwarcie sezonu 2018

24.03.2018 roku rozpoczęliśmy sezon strzelecki 2018. Uroczyste śniadanie odbyło się tradycyjnie w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie. Udział wzięli sympatycy Bractwa – Państwo Halina i Czesław Kordel oraz członkowie Bractwa z osobami towarzyszącymi.

galeria zdjęć...

Dotacje z Urzędu Miasta

22 marca 2018 r. Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podczas spotkania w ratuszu podpisał i przekazał umowę na dotacje dla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z zakresu kultury fizycznej i sportu.

galeria zdjęć...

Obchody święta Św. Józefa - 19 marzec 2018 r.

Po zbiórce przed Domem Rzemiosła uformował się pochód złożony z gości, pocztów sztandarowych, władz samorządowych, przedstawicieli lokalnych i okolicznych firm rzemieślniczych, usługowych i kupieckich oraz nauczycieli i młodzieży Niepublicznej Szkoły Rzemiosł.  Pochód przy dźwiękach orkiestry dętej przemaszerował na Skwer im. Jana Pawła II, gdzie delegacje organizacji rzemieślniczych i kupieckich, z Wejherowa i okolicznych miast, złożyły kwiaty pod obeliskiem poświęconym pamięci Papieża Polaka. Wśród uczestników obecne było m.in. Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wejherowa. Po złożeniu kwiatów uczestnicy uroczystości wzięli udział w Mszy św. odprawionej w intencji środowiska rzemieślniczego a następnie w spotkaniu braci rzemieślniczej, które odbyło się w sali „Atlantic”.

galeria zdjęć...

Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Okręgu Pomorskiego ZKBS RP

17 marca 2018 roku w Starogardzie Gdańskim odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Okręgu Pomorskiego ZKBS RP. Przedmiotem obrad były miedzy innymi wybory nowych władz Okręgu Pomorskiego. Delegaci z KBS Tuchola zgłosili kandydaturę Brata Lecha Magnuszewskiego na stanowisko Prezesa Okręgu Pomorskiego. Głosami delegatów na tej kandydaturze listę kandydatów zamknięto. W wyniku tajnego głosowania na 23 delegatów uprawnionych do głosowania, za kandydaturą głosowało 23 delegatów. Walne zebranie wybrało nowe władze Okręgu Pomorskiego: Lech Magnuszewski - Prezes Zarządu, Stefan Skwierawski - Wiceprezes, Józef Jarosz – Wiceprezes, Aldona Sambor – Sochaczewska – Skarbnik, Ireneusz Czerniawski – Strzelmistrz,  Piotr Czapiewski – Sekretarz,  Ireneusz Szafrański – Marszałek.                                                                             

galeria zdjęć...

II Grand Prix KBS Wejherowo - turniej VII

 14.03.2018 r. odbył się VII turniej II Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie. Zwycięzcą został Brat Mirosław Weisbrot. Nastepne spotkanie 18 kwietnia. Zapraszamy.

galeria zdjęć...

Obchody 361 rocznicy śmierci Jakuba Wejhera

W niedzielę 25 lutego 2018 r. o godz. 12:00 odbyła się msza święta w kościele św. Anny za zmarłego Jakuba Wejhera i jego rodzinę z udziałem władz miasta i powiatu oraz przedstawicieli ZKP i pocztów sztandarowych. Po przejściu pocztów i delegacji na rynek, nastąpiło przywitanie gości przez prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz przemówienie prezydenta Wejherowa i wystrzał z armaty przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wejherowa.  Uroczystości zakończono składaniem kwiatów pod pomnikiem Jakuba Wejhera.

galeria zdjęć...

II Grand Prix KBS Wejherowo - turniej VI - śledzik

13.02.2018 r. na strzelnicy pneumatycznej przy okazji VI turnieju II Grand Prix KBS Wejherowo zakończyliśmy czas karnawału przy muzyce i zastawionym stole. Nie zabrakło też śledzi przygotowanych przez Brata Mirka, organizatora poczęstunku. Złoty strzał w dziesiątkę oddał nasz wieloletni sympatyk Piotr Krot.

galeria zdjęć...

Zaślubiny Polski z Morzem w Pucku

10.02.2018 r. świętowano 98 rocznicę Zaślubin Polski z Morzem w Pucku. Podczas uroczystości w porcie rybackim nie zabrakło odwołań do historii i wycieczek w przyszłość. W obchodach tej rocznicy udział wzięło Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wejherowa.

galeria zdjęć...

XXIV Bal Kurkowego Bractwa Strzeleckiego - dzień drugi

W niedzielę po śniadaniu odbył się turniej strzelecki o tarcze balowe w kategorii Goście Panie, Goście Panowie, tarcza Bracka i tarcza Bractwa Rycerskiego Św. Jerzego.

galeria zdjęć...

XXIV Bal Kurkowego Bractwa Strzeleckiego

Po raz XXIV, 20 stycznia 2018 r. Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wejherowa zorganizowało bal dla swoich braci oraz zaprzyjaźnionych organizacji. Łącznie podczas balu spotkało się około 300 osób, a do tańca przygrywał im m.in. zespół Boney M. Bal przygotowywany przez wejherowskie bractwo należy do najbardziej prestiżowych zabaw w naszym okręgu. Nie zabrakło Bractwa Rycerzy Św. Jerzego i przedstawicieli Kurkowych Bractw Strzeleckich z Gdyni, Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Torunia, Brus i Kościerzyny. Drugiego dnia odbyło się strzelanie do tarcz balowych.

galeria zdjęć...

Dzień patronalny Św. Sebastiana w Tczewie

20.01.2018 r. w dniu świętego Sebastiana w Kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie odbyły się uroczystości związane z patronatem Bractw św. Sebastiana oraz intronizacja Króla Okręgu Pomorskiego Jarosława Czyżewskiego z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Starogardzie Gdańskim. Wejherowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie reprezentowali V-ce Prezes Brat  Piotr Karbowski, Sekretarz Brat Tomasz Klas i Brat Zbigniew Lemiech.

                                             

galeria zdjęć...

II Grand Prix KBS Wejherowo - turniej V

17 stycznia 2018 r. na strzelnicy odbył się V turniej II Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Pięknie rzeźbioną tarczę wystrzelił Brat Honorowy Roman Grzywacz.

galeria zdjęć...

Spotkanie Noworoczne

Stało się to już tradycją, że na początku stycznia Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji - Kazimierz Plocke - organizuje dla swoich przyjaciół noworoczne spotkanie. 3 stycznia 2018 r do Zamku w Krokowej przybyli najbliżsi, którzy pracują z ministrem, rodzina oraz włodarze gmin i miast powiatu. W spotkaniu udział wzięli Król KBS Wejherowo Siostra Ludmiła Gołąbek i Prezes Brat Kazimierz Gołąbek.

galeria zdjęć...

Jasełka w OSW nr 2 w Wejherowie

Wieloletnią tradycją naszego Ośrodka jest wspólne świętowanie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Na te niezwykłe chwile wspólnej Wigilii, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń czekaliśmy i w tym roku. 20 grudnia 2017 r. w  magiczny klimat wprowadzili nas młodzi aktorzy odgrywając piękną pastorałkę „Kolęda jednej nocy”. Przeżyliśmy na nowo, opowiedzianą językiem gestów, biblijną historię przyjścia na świat Dzieciątka Jezus. W czasie przedstawienia nie zabrakło też kolęd w wykonaniu dzieci. Zaangażowanie artystów, ich pasja i piękna gra sprawiły, że „Kolęda...” pozostanie w naszych sercach nie tylko przez jedną noc...

galeria zdjęć...

Spotkanie wigilijne 16.12.2017 r.

Wigilia i Boże Narodzenie to jedne z ważniejszych dni w roku. To czas, w którym spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, dzielimy się opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze. Jak co roku, w tym właśnie okresie odbywa się także spotkanie opłatkowe Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Wejherowa w Hotelu Czardasz w Luzinie.

galeria zdjęć...

II Grand Prix KBS Wejherowo - turniej IV - mikołajki

W środę 13 grudnia 2017 r. w Wejherowie na naszej strzelnicy odbył się IV turniej II Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Złoty strzał oddał sympatyk Bractwa Kamil Pieper. Mikołajkową pięknie rzeźbioną tarczę wręczył Prezes Brat Kazimierz Gołąbek. Podczas spotkania nie zabrakło również śpiewania kolęd.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Toruniu

19.11.2017 r. w Kurkowym Bractwie Strzeleckim w Toruniu odbył się turniej strzelecki  „Strzelanie Niepodległościowe”. Zawody zorganizowano na strzelnicy brackiej w Forcie VI im. Jaremy Wiśniowieckiego. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu uczestników, głównie z Torunia oraz siostry i bracia z Kościerzyny, Tczewa, Solca Kujawskiego i Wejherowa. Wejherowskie Bractwo reprezentował Brat Zbigniew Lemiech. Reprezentant Wejherowa zakwalifikował się do wszystkich finałów, by ostatecznie zająć pierwsze miejsce w strzelaniu z pistoletu sportowego 5,6 mm na dystansie 25 metrów z wynikiem 47/50 punktów.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Chojnicach

Dnia 18.11.2017 odbył się Turniej strzelecki z okazji Święta Niepodległości o szablę Dowódcy 18 Pułku Ułanów Pomorskich płk dypl. Kazimierza  Mastalerza. Szablę zdobył Brat Bernard Słony z  KBS Chojnice. W trakcie turnieju odbyło się spotkanie w Zarządzie Okręgu Pomorskiego, którego tematem było domknięcie planu imprez na 2018 rok.

galeria zdjęć...

II Grand Prix KBS Wejherowo - turniej III

W środę 15 listopada 2017 r. w Wejherowie na naszej strzelnicy odbył się III turniej II Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Złoty strzał oddał Piotr Czapiewski z zaprzyjaźnionego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Tczewie. Gratulujemy.

galeria zdjęć...

11 listopada - Święto Niepodległości w Gminie Wejherowo

Na mieszkańców czeka między innymi: debata młodzieżowa, wspólny przemarsz, msza święta, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz wojskowa grochówka.

Czytaj więcej na: http://www.nadmorski24.pl/kalendarium/opis/15350-gminne-obchody-swieta-niepodleglosci-gmina-wejherowo.html
Na mieszkańców czeka między innymi: debata młodzieżowa, wspólny przemarsz, msza święta, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz wojskowa grochówka.

Czytaj więcej na: http://www.nadmorski24.pl/kalendarium/opis/15350-gminne-obchody-swieta-niepodleglosci-gmina-wejherowo.html
Obchody Święta Niepodległości w gminie Wejherowo – na mieszkańców czekały między innymi: debata młodzieżowa, wspólny przemarsz, śpiewanie pieśni patriotycznych, msza święta oraz wojskowa grochówka. Galerię zdjęć można zobaczyć

Czytaj więcej na: http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/33844-tak-obchodzono-swieto-niepodleglosci-w-regionie.html nnnmb

Wspólny przemarsz z Bolszewa do Orla, śpiewanie pieśni patriotycznych, msza św. w kościele parafialnym w Orlu oraz wojskowa grochówka, to wszystko dla uczestników obchodów Święta Niepodległości. Kurkowe Bractwo Strzeleckie licznie uczestniczyło w tym wydarzeniu. Po wystrzale z armaty świętowanie Odzyskania Niepodległości Bracia Kurkowi przenieśli do domu jednego z nich.

galeria zdjęć...

11 listopada - Święto Niepodległości w Wejherowie

Celebrowanie 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzono w Wejherowie nie tylko uroczyście, ale także radośnie. Była biało-czerwona parada, pamiątkowe zdjęcie na wejherowskim rynku, wspólne świętowanie w Parku Miejskim oraz Maraton Pieśni Patriotycznej w wejherowskim muzeum. Organizatorami wydarzenia byli Starosta Wejherowski Gabriela Lisius i Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

galeria zdjęć...

II Grand Prix KBS Wejherowo - turniej II

W środę 18 października 2017 r. w Wejherowie na naszej strzelnicy odbył się II turniej II Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Złoty strzał oddał nasz skarbnik Brat Grzegorz Pieper . Gratulujemy.

galeria zdjęć...

Raut Królewski w Restauracji Relax

15 października 2017 r. w restauracji Relax odbył się Raut Królewski sponsorowany przez Króla KBS Wejherowo Ludmiłę Gołąbek, I Rycerza Halinę Surowiecką i  II Rycerza Tomasza Klas. Krótkiego przywitania z życzeniami dokonał Prezes KBS Wejherowo Kazimierz Gołąbek. Uroczysty obiad odbył się w miłej i brackiej atmosferze.

galeria zdjęć...

76 rocznica pamięci pomordowanych w Lesie Piaśnickim

1 października odbyła się uroczysta 76 rocznica pamięci pomordowanych w lesie Piasnickim. Liczny udział władz samorządowych, parlamentarzystów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, młodzieży szkolnej i kampanii wojskowej z licznym udziałem społeczności lokalnej jak i gości.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Kcyni

30 września 2017 w sobotę w Kurkowym Bractwie Strzeleckim w Kcyni, odbył się turniej strzelecki "Strzelanie Jesienne". KBS Wejherowo reprezentował Brat Zbigniew Lemiech choć KBS Kcynia nie leży w Pomorskim lecz Bydgoskim Okręgu Zrzeszenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Do Kcyni zjechali strzelcy z bractw w Książu Wielkopolskim, Nakle, Tczewie, Kościerzynie, Piechcinie, Solcu Kujawskim, Jutrosinie, Sępólnie Krajeńskim, Łobżenicy, Więcborku, Muszynie-Puszczykowie, Żninie, Wejherowie i Kcyni. Strzelania eliminacyjne odbywały sie do zapadek, a finały do tarcz.

galeria zdjęć...

Otwarcie hali sportowej w OSW nr 2 w Wejherowie - 29 wrzesień

Po 96 latach doczekali się nowej hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Zajęcia sportowe dla uczniów OSW nr 2 w Wejherowie w końcu prowadzone będą w odpowiednich warunkach. Uroczystego otwarcia dokonali uczniowie szkoły a Kurkowe Bractwo Strzeleckie uświetniło to wystrzałem z armaty. Kwiaty dla Pani dyrektor wręczył Król A.D.2017. Siostra Ludmiła Gołąbek oraz Bracia Jacek Gołąbek, Piotr Karbowski, Tomasz Klas i Grzegorz Pieper 

 

 

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Chełmnie

23 września 2017 r. odbył się Turniej z okazji obchodów 590-lecia powstania Bractwa Kurkowego w Chełmnie. Wejherowskie Bractwo Kurkowe godnie reprezentował Brat Zbigniew Lemiech.

galeria zdjęć...

II Grand Prix KBS Wejherowo - turniej I

W środę 13 września 2017 r. w Wejherowie na naszej strzelnicy odbył się I turniej II Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Złoty strzał oddał nasz strzelmistrz Brat Dariusz Krasiński. Gratulujemy.

galeria zdjęć...

Kwiaty pod pomnikiem poległych

8 września jak co roku Gmina Wejherowo ściąga lokalnych działaczy, wojsko, przedstawicieli różnych środowisk i rodziny weteranów do Białej. Uroczystości upamiętniają walki 1-go Morskiego Pułku Strzelców podczas Kampanii Wrześniowej w 1939 roku. Kwiaty pod pomnikami poległych złożyły delegacje, między innymi Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wejherowa, które reprezentowała Siostra Halina Surowiecka z mężem Bratem Andrzejem i Bratem Tomaszem Klas.

 

galeria zdjęć...

Dożynki Gminne w Kąpinie

27 sierpnia 2017 r. odbyły się dożynki gminy Wejherowo tym razem w Kąpinie. Rozpoczęły się mszą świętą na placu, a potem była część artystyczna. Niestety, pogody starczyło tylko na część religijną - po zakończeniu mszy rozpętała się burza. Dożynki kontynuowano, ale frekwencja była mniejsza.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Tczewie

26 sierpnia odbył się turniej strzelecki z okazji XXI-lecia reaktywacji Bractwa Kurkowego. Po uroczystym otwarciu przywitaniu wszystkich gości oraz Bractw ze Starogardu Gdańskiego, Mieściska, Torunia, Brus, Lidzbarka, Chełmna, Gdyni, Szczecinka, Żnina, Kościerzyny, Wrześni, Piechcina oraz Wejherowa zaczęły się strzelania.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Lidzbarku

Dnia 24 czerwca 2017 roku w Lidzbarku, odbył się turniej strzelecki „O Złoty Róg Jednorożca”. KBS Wejherowo reprezentował Brat Zbigniew Lemiech. Cały turniej przebiegał w miłej, kameralnej atmosferze, przy suto zastawionych stołach i przy dobrej pogodzie. Brat Zbigniew zakwalifikował się do wszystkich finałów a następnie wygrał strzelanie finałowe w głównej turniejowej Tarczy Jednorożca, otrzymując oprócz wspaniałej tarczy, także przechodnią rzeźbę głowy jednorożca ze złotym rogiem. Wygrał też strzelanie finałowe do Tarczy Królewskiej a w strzelaniu szybkim z pistoletu zajął drugie miejsce. Dodatkowo Brat Zbigniew Lemiech, na pamiątkę ubiegłorocznego zwycięstwa przechodniego Złotego Pierścienia Św. Wojciecha, otrzymał na własność jago wierną kopię wykonaną w srebrze. Gratulujemy.

galeria zdjęć...

Piknik z Tytanami

Po raz ósmy odbył się rodzinny festyn sportowo-rekreacyjny zorganizowany wspólnie przez klub piłki ręcznej „Tytani” Wejherowo oraz nauczycieli i uczniów szkoły. Celem głównym festynu była dobra zabawa dla dzieci i ich rodziców oraz promocja piłki ręcznej. W godzinach od 12.00 do 16.00 na boisku rozgrywane były konkursy i gry sprawnościowe (z nagrodami), wokół boiska rozstawione były zjeżdżalnie i trampoliny, był pokaz straży pożarnej. Można było postrzelać wraz z Kurkowym Bractwem Strzeleckim z Wejherowa, które reprezentowali Król Siostra Ludmiła Gołąbek i Bracia Dariusz Krasiński, Grzegorz Pieper, Tomasz Klas, Mirosław Weisbrot i Prezes Brat Kazimierz Gołąbek

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Gdyni

Dnia 17.06.17 odbył się Turniej strzelecki o "Bursztyn  Bałtyku" w  KBS Gdynia dokąd pojechaliśmy bardzo liczną  grupą. Kur spadł po strzale  Dariusza  Krasińskiego,  I Rycerzem został Mirosław Weisbrot, a drugim  Rycerzem Piotr  Karbowski - przywieżliśmy trzy puchary.

galeria zdjęć...

Przegląd Artylerii Czarnoprochowej

Prezes Brat Kazimierz Gołąbek i Strzelmistrz Brat Dariusz Krasiński z małżonką wybrali się 16.06.2017r. na "III Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej"

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Będominie

Dnia 10.06.2017 odbył się II turniej strzelecki o Szablę Gen. Józefa Wybickiego objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, które odbyło się w Będominie a organizatorem było Bractwo Kurkowe w Kościerzynie. Szablę Gen. Józefa Wybickiego zdobyła nasza Siostra Ludmiła Gołąbek, Rycerzami zostali Prezes Kazimierz Gołąbek oraz Kazimierz Laskowski ze Starogardu Gdańskiego. W strzelaniu do Tarczy Sponsora Brat Piotr Karbowski zajał III miejsce.

galeria zdjęć...

Grand Prix KBS Wejherowo - turniej towarzyski

W środę 9 czerwca 2017 r. w Wejherowie na naszej strzelnicy odbył się Turniej Towarzyski Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego i zakończenie sezonu 2016/17

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Wejherowie

Dnia 27.05.2017 r odbył się turniej strzelecki o Miecz Jakuba Wejhera na terenie strzelnicy Szkoły nr 2 w Wejherowie. Przybyli Bracia ze Szczecinka, Gdyni, Kościerzyny, Starogardu Gdańskiego, Tucholi i wielu, wielu innych. Miecz Jakuba Wejhera zdobył Brat Grzegorz Pieper, Rycerzami zostali Brat Mirosław Weisbrot oraz Siostra Halina Surowiecka. W tym dniu również złożył przysięgę Mirosław Weisbrot na członka naszego Stowarzyszenia.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Starogardzie Gdańskim

20 maja 2017 roku w Starogardzie Gdańskim  odbył sie XXI Krajowy Turniej Strzelecki o Złoty i Srebrne Pierścienie Świętej Katarzyny zgromadził delegacje z 19 Bractw z Polski. W turnieju uczestniczyło ponad 50 strzelców a wyniki były bardzo imponujące. Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wejherowa reprezentował nasz Brat Zbigniew Lemiech.

galeria zdjęć...

Otwarcie Sali Historycznej "Wejherowo okresu międzywojennego"

Dnia 20.05.2017 w  Ratuszu Miejskim odbyło się otwarcie Sali Historycznej "Wejherowo okresu międzywojennego", która została przygotowana w  hołdzie Teodorowi Bolduanowi burmistrzowi Wejherowa, rzemieślnikom i organizacjom społecznym. Został również utworzony kącik Bractwa Kurkowego.

galeria zdjęć...

Grand Prix KBS Wejherowo - turniej IX - finał

W piątek 19 maja 2017 r. w Wejherowie na naszej strzelnicy odbył się finał I Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. W kategorii gości złoty strzał oddał kandydat na Brata Mirosław Weisbrot, natomiast w kategorii brackiej - Brat Tomasz Klas.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Toruniu

14 maja 2017 roku odbyło się XVII drużynowe strzelanie "O Buławę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego". Do Torunia przyjechały reprezentacje z 11-tu bractw: Kcyni, Kościerzyny, Starogardu Gdańskiego, Świętokrzyskiego Bractwa Kurkowego Towarzystwa Strzeleckiego, Łódzi, Wągrowca, Gdyni, Włocławka, Solca Kujawskiego, Wejherowa i Lidzbarka. Po zaciętej rywalizacji i dobrej zabawie Buławę Przechodnią zdobyło bractwo ze Starogardu Gdańskiego, drugie miejsce Swiętokrzyskie Bractwo Kurkowe Towarzystwa Strzeleckiego, trzecie - bractwo z Solca Kujawskiego. Brat Zbigniew Lemiech zdobył drugie miejsce z pistoletu.

galeria zdjęć...

Bal Królewski KBS Kościerzyna

05.05.2017 r. na Królewskim Balu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Kościerzynie bawili się członkowie Kurkowego Bractwa z Wejherowa. Bale królewskie to tradycja bractw kurkowych. Na salę wprowadzony został sztandar kościerskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Odśpiewano również hymn bracki. Bal rozpoczął się odtańczeniem poloneza. Polski taniec narodowy poprowadziły dwie królewskie pary. W ten uroczysty sposób zainaugurowano królewskie przyjęcie.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki o tytuł Króla KBS Wejherowo

Dnia 23 kwietnia 2017 roku odbyło się strzelanie o zaszczytny tytuł Króla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie. W czternastej kolejce strzelania z broni pneumatycznej, kur spadł po strzale Króla A.D.2016. Siostry Ludmiły Gołąbek, która tym samym została Królem Kurkowym A.D.2017. Insygnia królewskie zostały wręczone przez v-ce prezesa Brata Piotra Karbowskiego. Pierwszym Rycerzem została Siostra Halina Surowiecka a Drugim Rycerzem - Brat Tomasz Klas.                                                    Wiwat Król !!! Wiwat, Wiwat, Wiwat.

.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Czarnem

W Czarnem 22 kwietnia 2017 r. odbył się turniej strzelecki "O Buławę Hetmana Stanisława Koniecpolskiego". Bractwo Kurkowe z Wejherowa reprezentował Brat Dariusz Krasiński, który zakwalifikował się do finału w Tarczy Charytatywnej. Brat Tomasz Klas, który zakwalifikował się do finału Tarczy Okręgu Pomorskiego i kandydat na Brata - Mirosław Weisbrot

galeria zdjęć...

Grand Prix KBS Wejherowo - turniej VIII

W środę 12 kwietnia 2017 r. w Wejherowie na naszej strzelnicy odbył się VIII turniej I Grand Prix Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. W kategorii gości złoty strzał oddał Kamil Pieper, natomiast w kategorii brackiej, jego ojciec Brat Grzegorzem Pieper. Gratulujemy rodzinnego zwycięstwa.

galeria zdjęć...

Uroczystości patriotyczne przy Pomniku Piaśnickim

W sobotę 8 kwietnia 2017 roku o godzinie 11.00 rozpoczęły się uroczystości patriotyczne przy Pomniku Piaśnickim. W trakcie uroczystości została odmówiona modlitwa za pamięć ofiar. Odbył się również apel pamięci zakończony salwą honorową. Na znak pokoju zostały wypuszczone w przestrzeń nad lasami piaśnickimi gołębie hodowców Gminy Wejherowo. W części artystycznej wystąpiła młodzież z Gimnazjum Samorządowego w Bolszewie.Kwiaty złożyli Bracia Kurkowi  - Andrzej Surowiecki, Grzegorz Pieper i Tomasz Klas.

galeria zdjęć...

Pożegnanie Króla A.D. 2016 siostry Ludmiły Gołąbek

Dnia 25 marca 2017 r. odbyło się uroczyste pożegnanie Króla A.D. 2016 siostry Ludmiły Gołąbek. W turnieju strzeleckim o tarczę króla brali udział bracia oraz zaproszeni goście. Kura wystrzelił sympatyk bractwa Krzysztof Kaczykowski, a tarczę brat Grzegorz Pieper.

galeria zdjęć...

Obchody święta Św. Józefa - 20 marzec

Barwny pochód braci rzemieślniczej z orkiestrą dętą i pocztami sztandarowymi na czele przemaszerował 20 marca br. ulicami miasta z okazji święta Św. Józefa – Dnia Patrona Rzemiosła. W kolegiacie została odprawiona Msza św. w intencji środowiska rzemieślniczego, którą odprawili kapłani wejherowscy pod przewodnictwem dziekana wejherowskiego ks. prałata Daniela Nowaka i proboszcza Parafii pw. Św. Trójcy ks. prałata Tadeusza Reszki. Jak co roku udział wzięło Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wejherowa.

galeria zdjęć...

Otwarcie sezonu i turniej o strzałę Św. Sebastiana - 18 marzec

18 marca 2017 roku rozpoczęliśmy sezon strzelecki 2017/18 . Uroczyste śniadanie odbyło się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie. Obecnością swoją zaszczyciła nas Starosta Wejherowa – Pani Gabriela Lisius, Dyrektor szkoły – Pani Ewelina Lulińska-Kuklik, sympatycy Bractwa – Państwo Halina i Czesław Kordel oraz Bracia Honorowi i członkowie Bractwa z osobami towarzyszącymi. Po śniadaniu Bractwo  Kurkowe i zaproszeni Goście przenieśli się na strzelnicę, gdzie odbył się turniej strzelecki o Strzałę Św. Sebastiana. W szóstej kolejce Brat Darek Krasiński strącił kura i tym samym został zdobywcą złotej strzały, Srebrną strzałę zdobył  Brat Piotr Karbowski a brązową Brat Stanisław Pieroszczuk.

galeria zdjęć...

Obchody 360 rocznicy śmierci Jakuba Wejhera

Obchody 360 rocznicy  śmierci Jakuba Wejhera, które odbyły się dnia 19.02.2017 z udziałem naszego Bractwa. Uroczystość rozpoczęto Mszą św. w kościele Św. Anny, następnie wszystkie delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem Jakuba  Wejhera.

galeria zdjęć...

XXIII Bal KBS w Wejherowie

Zacni goście, Bracia z innych stron Polski, Bracia z Wejherowa bawili się na XXII Balu Kurkowego Bractwa Kurkowego w Wejherowie pod patronatem Zjednoczenia Okręgu Pomorskiego organizowanym przez Króla Ludmiłę Gołąbek. Impreza miała miejsce w Hotelu Astor w Jastrzębiej Górze. Rozpoczęcie balu odbyło sie oficjalnym otwarciem przez Króla Bractwa Ludmiłę Gołąbek o godzinie 19:00 dnia 4 lutego 2017 roku. Na balu bawiło się prawie 240 osób. Wspaniała organizacja, orkiestra, pokazy magika, słodki tort, pieczony indyk, występy gości sprawiły, że był to bal wyjątkowy. Na drugi dzień odbyło się strzelanie do Tarcz Balowych. Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami i dyplomami. Wystrzelono z armaty na cześć biorących udział i zwycięzców zawodów.

galeria zdjęć...

W Białej uczcili pamięć bohaterów

W dniu 9 września 2016 roku o godz. 10.00 odbyły się uroczystości ku czci żołnierzy z I Morskiego Pułku Strzelców. Salwą honorową uczczono pamięć 28 poległych, którzy walczyli w okolicy Białej w pierwszych tygodniach II Wojny Światowej. Kilkanaście delegacji w tym Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie w składzie Tomasz Klas, Henryk Kaźmierski i Andrzej Surowiecki złożyli kwiaty na mogile żołnierzy z Białej, by oddać hołd tym, którzy na polu bitwy polegli już w pierwszych tygodniach hitlerowskiej okupacji. Świadkiem tych wydarzeń był Kapitan w stanie spoczynku Aleksander Pawelec, który jest honorowym obywatelem gminy Wejherowo.

galeria zdjęć...

Wyniki Grand Prix - VIII Turniej

Kategoria bracka

 

 

lp Turniej → I II III IV V VI VII VIII Razem
1 Józef Bukowy 82 80 83 84 80 79 79 82 649
2 Tomasz Klas 83 83 76 74 78 71 79 76 620
3 Zbigniew Lemiech 85 87   90 90 85 87 85 609
4 Piotr Karbowski 79 70 85 72 65 74 74 71 590
5 Roman Grzywacz 69 73 84 68 77 70 67 74 582
6 Grzegorz Pieper   79 83 84 77 87 83 85 578
7 Andrzej Surowiecki 79 70 71 63 75 70 74 72 574
8 Adam Augustis 78 64 79 67 72 69 76 64 569
9 Halina Surowiecka 66 45 69 70 72 60 73 72 527
10 Henryk Kaźmierski 67 62 51 62 67 51 74 69 503
11 Mariusz Kozakiewicz 68 77 71 66 77 68     427
12 Kazimierz Gołąbek 72   78 80     80 72 382
13 Ludmiła Gołąbek     77 74     83 77 311
14 Dariusz Krasiński 72 46       74 63   255

 

 

Kategoria bracka po odrzuceniu najgorszych wyników

 

 

lp Turniej → I II III IV V VI VII VIII Razem
1 Zbigniew Lemiech   87   90 90 85 87 85 524
2 Grzegorz Pieper   79 83 84   87 83 85 501
3 Józef Bukowy 82 80 83 84 80     82 491
4 Tomasz Klas 83 83 76   78   79 76 475
5 Piotr Karbowski 79   85 72   74 74 71 455
6 Roman Grzywacz 69 73 84   77 70   74 447
7 Andrzej Surowiecki 79   71   75 70 74 72 441
8 Adam Augustis 78   79 67 72 69 76   441
9 Mariusz Kozakiewicz 68 77 71 66 77 68     427
10 Halina Surowiecka 66   69 70 72   73 72 422
11 Henryk Kaźmierski 67 62   62 67   74 69 401
12 Kazimierz Gołąbek 72   78 80     80 72 382
13 Ludmiła Gołąbek     77 74     83 77 311
14 Dariusz Krasiński 72 46       74 63   255
15 Wiesław Tillack 68   76           144

 

Kategoria gości

 

lp Turniej → I II III IV V VI VII VIII Razem
1 Renata Kowalik 78 85 83 86 82 88 90 92 684
2 Krystyna Kaźmierska 86 79 76 88 85 90 91 88 683
3 Wioleta Krot 78 80 85 79 88 85 85 86 666
4 Magdalena Niedziałkowska Augustis 87 93 87 89 86   91 91 624
5 Maria Klas 87 82 80 81   84 71 76 561
6 Jadwiga Rotta 60 72 35 70 72 81 85 80 555
7 Zbigniew Rotta 63 67 58 73 69 66 73 73 542
8 Piotr Krot 67 65 70 69 57 59 66   453
9 Kamil Pieper   81 83 84     84 85 417
10 Tomasz Rotta 70   63   70 69   74 346
11 Józef Kozakiewicz 83 80 78 80         321
12 Daniel Szyca   84 75           159
13 Marta Kozakiewicz   63 70           133
14 Marzena Kozakiewicz 64   59           123
15 Magda Krot               87 87
16 Leszek Stebnicki   76             76
17 Grzegorz Klimowicz   67             67
18 Mirosław Ratajczak               66 66
19 Marcin Klas             61   61
20 Śmiałowski Michał     59           59
21 Łukasz Ratajczak               37 37

 

 

 

Wyniki Grand Prix - VII Turniej

Kategoria bracka

 

lp Turniej → I II III IV V VI VII VIII Razem
1 Józef Bukowy 82 80 83 84 80 79 79   567
2 Tomasz Klas 83 83 76 74 78 71 79   544
3 Zbigniew Lemiech 85 87   90 90 83 87   522
4 Piotr Karbowski 79 70 85 72 65 74 74   519
5 Roman Grzywacz 69 73 84 68 77 70 67   508
6 Adam Augustis 78 64 79 67 72 69 76   505
7 Andrzej Surowiecki 79 70 71 63 75 70 74   502
8 Grzegorz Pieper   79 83 84 77 87 83   493
9 Halina Surowiecka 66 45 69 70 72 60 73   455
10 Henryk Kaźmierski 67 62 51 62 67 51 74   434
11 Mariusz Kozakiewicz 68 77 71 66 77 68     427
12 Kazimierz Gołąbek 72   78 80     80   310
13 Dariusz Krasiński 72 46       74 63   255
14 Ludmiła Gołąbek     77 74     83   234

 

Kategoria bracka po odrzuceniu najgorszych wyników

 

lp Turniej → I II III IV V VI VII VIII Razem
1 Zbigniew Lemiech 85 87   90 90   87   439
2 Grzegorz Pieper   79 83 84   87 83   416
3 Józef Bukowy 82 80 83 84 80       409
4 Tomasz Klas 83 83 76   78   79   399
5 Piotr Karbowski 79   85 72   74 74   384
6 Adam Augustis 78   79   72 69 76   374
7 Roman Grzywacz 69 73 84   77 70     373
8 Andrzej Surowiecki 79   71   75 70 74   369
9 Mariusz Kozakiewicz 68 77 71   77 68     361
10 Halina Surowiecka 66   69 70 72   73   350
11 Henryk Kaźmierski 67 62   62 67   74   332
12 Kazimierz Gołąbek 72   78 80     80   310
13 Dariusz Krasiński 72 46       74 63   255
14 Ludmiła Gołąbek     77 74     83   234

 

 Kategoria gości

 

lp Turniej → I II III IV V VI VII
1 Krystyna Kaźmierska 86 79 76 88 85 90 91
2 Renata Kowalik 78 85 83 86 82 88 90
3 Wioleta Krot 78 80 85 79 88 85 85
4 Magdalena Niedziałkowska Augustis 87 93 87 89 86   91
5 Maria Klas 87 82 80 81   84 71
6 Jadwiga Rotta 60 72 35 70 72 81 85
7 Zbigniew Rotta 63 67 58 73 69 66 73
8 Piotr Krot 67 65 70 69 57 59 66
9 Kamil Pieper   81 83 84     84
10 Józef Kozakiewicz 83 80 78 80      
11 Tomasz Rotta 70   63   70 69  
12 Daniel Szyca   84 75        
13 Marta Kozakiewicz   63 70        
14 Marzena Kozakiewicz 64   59        
15 Leszek Stebnicki   76          
16 Grzegorz Klimowicz   67          
17 Marcin Klas             61
18 Śmiałowski Michał     59        

 

 

 

Strzelanie o Króla Bractwa Kurkowego

Dnia 28 kwietnia 2016 roku odbyło się strzelanie o zaszczytny tytuł Króla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie.

Po wielu kolejkach strzelania z broni pneumatycznej, kur spadł po strzale siostry Ludmiły Gołąbek, która tym samym została Królem Kurkowym A.D.2016. Insygnia królewskie zostały mu przekazane przez Króla Kurkowego A.D.2014 brata Andrzeja Surowieckiego, który pełnił tę funkcję przez ostatni rok. Pierwszym Rycerzem został brat Józef Bukowy, Drugim Rycerzem - brat Witold Bojek.

Wiwat Król !!!

galeria zdjęć...

Krajowy Zjazd Delegatów Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP

Krajowy Zjazd Delegatów Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP, Zjazd Sprawozdawczy Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP i turniej strzelecki z okazji jubileuszu XX-lecia reaktywacji KBS Pleszew, odbył się w Pleszewie w dniach 9 do 10 kwietnia 2016 roku. Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wejherowa reprezentował Strzelmistrz Brat Zbigniew Lemiech. W dwudniowym zjeździe oraz turnieju strzeleckim brało udział ponad 200 Sióstr i Braci z ponad 60-ciu Bractw Kurkowych z całej Polski.

               W pierwszy dzień po uroczystych obchodach w centrum miasteczka i pamiątkowym zdjęciu uczestników, odbył się przemarsz pocztów sztandarowych i bractw w tradycyjnych mundurach do restauracji "Kasyno" na oficjalną część zjazdu. Po zapisaniu się delegatów i otrzymaniu mandatów wyborczych, rozpoczęły się obrady, które otworzył Mieczysław Koch, prezes pleszewskich Braci, który powitał delegatów oraz oficjalnych gości, wśród których byli parlamentarzystka posłanka Andżelika Możdżanowska, europarlamentarzysta Andrzej Grzyb, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska i samorządowcy wszystkich szczebli na czele ze starostą Maciejem Wasilewskim. Starszy bractwa przypomniał również historię organizacji i okoliczności jej reaktywowania.

               Za stołem prezydialnym usiedli członkowie władz Zjednoczenia KBS RP z prezesem Adamem Gołębowskim na czele. Po odczytaniu sprawozdań prezesa, skarbnika, przewodniczącego sądu honorowego oraz przewodniczącego komisji rewizyjnej, zarząd i prezes Adam Gołembowski w jawnym głosowaniu otrzymali absolutorium. W trakcie uroczystości nie zabrakło medali i odznaczeń. Krzyż Wielki z Gwiazdą otrzymali: Adam Gołembowski, prezes Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP i Jan Klauza, prezes Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Krzyże Komandorskie z Mieczami otrzymali: Leszek Kałużny, Tadeusz Rak, Florian Siekierski, Tadeusz Żychlewicz-jr, Artur Piętuch i Andrzej Stankiewicz. Krzyże Komandorskie otrzymali: Tomasz Klauza i Bogdan Talarczyk, Krzyże Oficerskie otrzymali: Marian Adamek, Kazimierz Daszkiewicz, Michał Vogt, Jagoda Żychlewicz, a Krzyżami Rycerskimi zostali odznaczeni Leszek Gogoliński, Mariusz Koch i Bronisław Vogt. Pojawiła się też długa lista życzeń, podziękowań i gratulacji z powodu jubileuszu XX-lecia reaktywacji KBS Pleszew oraz XXV-lecia Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Goście nie kryli podziwu dla nowoczesnej, elektronicznej strzelnicy, jaką dysponują pleszewscy Bracia, wielu przyznawało wprost, że zazdroszczą im tego obiektu. Wieczorem bawiono się na raucie brackim, a w niedzielę odbyło się jubileuszowe strzelanie.

               Bracia walczyli o cenne trofea, m.in. o tytuł Mistrza Zjednoczenia, Ryngraf Powstania Wielkopolskiego czy o przechodni Puchar Rodu Żychlewiczów. Konkurencje strzeleckie odbywały się zarówno na krytej strzelnicy tunelowej jak i na strzelnicy tradycyjnej. Strzelano z karabinków i pistoletów sportowych w konkurencjach indywidualnych i zespołowych, strzelając do tarcz i zapadek. Miło nam zaznaczyć, że w strzelaniu do tarcz ruchomych w dniu 9 kwietnia, I-wsze miejsce wywalczył Strzelmistrz KBS Wejherowo Brat Zbigniew Lemiech w eliminacjach za pierwszym podejściem strącając wszystkie pięć zapadek i w finale trafiając "10-tkę" w tarczy. Kolejne dwa miejsca uzyskali Bracia Czyżewski i Jaskuła trafiając "8-mkę" i "7-mkę". Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami.

               Konkurencje zakończyły się późnym popołudniem, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród najlepszym strzelcom i wszyscy w doskonałych nastrojach rozjechali się do domów. Serdecznie dziękujemy Bractwu z Pleszewa za gościnę i zapraszamy wszystkich uczestników Zjazdu na nasz najważniejszy turniej czyli Strzelanie o Miecz Jakuba Wejhera, które odbędzie się w dniu 28.05.2016  na strzelnicy Ośrodka  Szkolno - Wychowawczego nr. 2 w Wejherowie przy ul. Sobieskiego 279. Zaplanowaliśmy szereg atrakcyjnych tarcz do zdobycia oraz ciepły i zimny bufet.

galeria zdjęć...

Wyniki Grand Prix - VI Turniej

Kategoria bracka

 

lp Turniej → I II III IV V VI VII VIII Razem
1 Józef Bukowy 82 80 83 84 80 79     488
2 Tomasz Klas 83 83 76 74 78 71     465
3 Piort Karbowski 79 70 85 72 65 74     445
4 Roman Grzywacz 69 73 84 68 77 70     441
5 Zbigniew Lemiech 85 87   90 90 83     435
6 Adam Augustis 78 64 79 67 72 69     429
7 Andrzej Surowiecki 79 70 71 63 75 70     428
8 Mariusz Kozakiewicz 68 77 71 66 77 68     427
9 Grzegorz Pieper   79 83 84 77 87     410
10 Halina Surowiecka 66 45 69 70 72 60     382
11 Henryk Kaźmierski 67 62 51 62 67 51     360
12 Kazimierz Gołąbek 72   78 80         230
13 Dariusz Krasiński 72 46       74     192
14 Ludmiła Gołąbek     77 74         151
15 Wiesław Tillack 68   76           144

 

 

 

Kategoria bracka po odrzuceniu najgorszych wyników

 

lp Turniej → I II III IV V VI VII VIII Razem
1 Zbigniew Lemiech 85 87   90 90       352
2 Grzegorz Pieper   79 83 84   87     333
3 Józef Bukowy 82   83 84 80       329
4 Tomasz Klas 83 83 76   78       320
5 Piort Karbowski 79   85 72   74     310
6 Roman Grzywacz   73 84   77 70     304
7 Adam Augustis 78   79   72 69     298
8 Andrzej Surowiecki 79   71   75 70     295
9 Mariusz Kozakiewicz   77 71   77 68     293
10 Halina Surowiecka 66   69 70 72       277
11 Henryk Kaźmierski 67 62   62 67       258
12 Kazimierz Gołąbek 72   78 80         230
13 Dariusz Krasiński 72 46       74     192
14 Ludmiła Gołąbek     77 74         151
15 Wiesław Tillack 68   76           144

 

 

 

Kategoria gości

 

lp Turniej → I II III IV V VI VII VIII Razem
1 Krystyna Kaźmierska 86 79 76 88 85 90     504
2 Renata Kowalik 78 85 83 86 82 88     502
3 Wioleta Krot 78 80 85 79 88 85     495
4 Magdalena Niedziałkowska Augustis 87 93 87 89 86       442
5 Maria Klas 87 82 80 81   84     414
6 Zbigniew Rotta 63 67 58 73 69 66     396
7 Jadwiga Rotta 60 72 35 70 72 81     390
8 Piotr Krot 67 65 70 69 57 59     387
9 Józef Kozakiewicz 83 80 78 80         321
10 Tomasz Rotta 70   63   70 69     272
11 Kamil Pieper   81 83 84         248
12 Daniel Szyca   84 75           159
13 Marta Kozakiewicz   63 70           133
14 Marzena Kozakiewicz 64   59           123
15 Leszek Stebnicki   76             76
16 Grzegorz Klimowicz   67             67
17 Śmiałowski Michał     59           59

 

 

 

 

 

Wyniki Grand Prix - V Turniej

Kategoria Bracka

 

lp Turniej → I II III IV V VI VII VIII Razem
1 Józef Bukowy 82 80 83 84 80       409
2 Tomasz Klas 83 83 76 74 78       394
3 Piort Karbowski 79 70 85 72 65       371
4 Roman Grzywacz 69 73 84 68 77       371
5 Adam Augustis 78 64 79 67 72       360
6 Mariusz Kozakiewicz 68 77 71 66 77       359
7 Andrzej Surowiecki 79 70 71 63 75       358
8 Zbigniew Lemiech 85 87   90 90       352
9 Grzegorz Pieper   79 83 84 77       323
10 Halina Surowiecka 66 45 69 70 72       322
11 Henryk Kaźmierski 67 62 51 62 67       309
12 Kazimierz Gołąbek 72   78 80         230
13 Ludmiła Gołąbek     77 74         151
14 Wiesław Tillack 68   76           144
15 Dariusz Krasiński 72 46             118

 

 

 

Kategoria bracka po odrzuceniu najgorszych wyników

 

lp Turniej → I II III IV V VI VII VIII Razem
1 Zbigniew Lemiech   87   90