Kurkowe Bractwo Strzeleckie wspiera wejherowski szpital. 27.04.2020 r.

Kto dzieli się z innymi choć sam posiada niewiele, jakby sercem własnym się dzielił. Nie ma bowiem nic cenniejszego jak pomoc udzielona potrzebującym. Pomoc niewymuszona, płynąca z wewnętrznej potrzeby, z potrzeby serca. To świadoma decyzja o tym, że część swoich dochodów, czasu i energii poświęcamy na to, żeby wesprzeć tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Jako Prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie pragnę z całego serca podziękować za wsparcie wszystkim Siostrom i Braciom z wejherowskiego Bractwa. Szczególne podziękowania kieruję do Ludmiły i Kazimierza Gołąbek, Andrzeja i Haliny Surowieckich, Mirosława Weisbrot, Grzegorza Pieper, Henryka Kaźmierskiego, Wojciecha Recław, Czesława Kordel, Małgorzaty Trepkowskiej oraz do sympatyków Bractwa, do Tomasza Ciesielskiego oraz do Julii i Patrycji Trepkowskich.

Dzięki zaangażowaniu tych osób udało nam się zakupić 20 litrów płynu dezynfekującego oraz dwie pompy infuzyjne nowej generacji wyposażone we wbudowany system Wi-Fi, zgodnie z najnowszymi standardami bezpieczeństwa cybernetycznego. Urządzenie bardziej intuicyjne niż kiedykolwiek, wzbogacone o nowe jednostki, leki uszeregowane w porządku alfabetycznym – wszystko po to, by w skuteczny i bezproblemowy sposób mogły być prowadzone praktyki kliniczne.

Płyn dezynfekujący oraz jedna z pomp infuzyjnych trafiła na Oddział Kardiologii, natomiast druga pompa infuzyjna trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Oficjalnego przekazania na ręce Dyrektora od spraw technicznych Pana Stanisława Cirockiego oraz Zastępcy Ordynatora Oddziału Kardiologii Pani dr n.med. Janiny Toboła-Karaś dokonał Prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Tomasz Klas wraz ze Skarbnikiem Bractwa Grzegorzem Pieper i Królem Okręgu Pomorskiego Ludmiłą Gołąbek.