Strzelnica

GRAFIK PRACY STRZELNICY

Strzelnica dysponuje jedną osią 100 m (2 stanowiska) jedną osią 50 m (6 stanowisk), oraz jedną osią 10 m (10 stanowisk). Dysponujemy kalibrami: 8x57js, 7,62x54R, 308 WIN, 7,62x39 .223 Rem. 9x19mm, 9x18mm, 22Lr, strzelba gładkolufowa, broń pneumatytczna, łuk klasyczny.

 

Osoby chcące postrzelać proszone są o telefoniczne umawianie się minimum z jednodniowym wyprzedzeniem:
Poniedziałek – Piątek 

poniedziałek - Mariusz Dyderski - tel. 693 801 362

wtorek - Grzegorz Pieper - tel. 604 584 389

środa - Dariusz Krasiński - tel. 600 447 635

czwartek i piątek - Paweł Hinz - tel. 669 947 215

sobota - grupy zorganizowane

niedziela i święta - nieczynne

 

Cennik wejścia na Strzelnicę - dar dla Bractwa

- pierwsza godzina 30 zł

- druga godzina 20 zł

- trzecia godzina 10 zł

 

Dojazd do Strzelelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie

 

galeria zdjęć...

Zaczynamy wiosenne porządki.

W sobotę 23 marca jedni pojechali na Walene Zebranie Sprawozdawcze Okręgu Pomorskiego, a drudzy zabrali się za wiosenne porządki na Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie. Od wczesnych godzin rannych za porządki zabrali się bracia: Mirosław Weisbrot, Grzegorz Pieper, Dariusz Krasiński, Mariusz Dyderski oraz kandydaci Michał Formela, Andrzej Krefta, Andrzej Wowak i sympatyk Bractwa nasz łucznik Michał. Oczywiście na koniec nie mogło zabraknąć pysznych kiełbasek z ogniska.

galeria zdjęć...

Turniej strzelecki w Wejherowie "Za Wolność Kaszub i Polski" 09.09.2023r.

Tradycją stał się fakt, że dzień po uroczystościach w Białej, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie organizuje turniej strzelecki dla upamiętnienia I Morskiego Pułku Strzelców pod nazwą "Za Wolność Kaszub i Polski". Patronat nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Wejherowo Pan Przemysław Kiedrowski oraz Król Zjednoczenia KBS RP Paweł Hinz. Swoją obecnością zaszczycili nas: Król Okręgu Pomorskiego Kamil Wilk ze Skarszewskiego Bractwa Kurkowego, zastępca Prezydenta Miasta Wejherowo Pan Arkadiusz Kraszkiewicz, Szef Sekcji Komunikacji Społecznej Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej st. chor. szt. Marcin Gren oraz radny Gminy Wejherowo Pan Wojciech Kuziel, który reprezentował Posła na Sejm RP Pana Kazimierza Plocke, fundatora jednej z tarcz. Po przywitaniu Gości przez Prezesa Zarządu Tomasza Klas i wspólnym odśpiewaniu Hymnu Brackiego, kapelan Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie ks. Henryk Hildebrandt odmówił modlitwę, życząc wszystkim celnego oka, pewnej ręki w strzelaniu oraz wzajemnego szacunku. Nastepnie Strzelmistrz Bractwa Dariusz Krasiński wystrzałem z armaty dał znak, że III Turniej Strzelecki się rozpoczął. Na turniej oprócz sympatyków naszego ruchu Brackiego przybyły Bractwa z Gdyni, Skarszew, Kościerzyny i Tczewa . Na uczestników czekały ciekawe nagrody oraz pyszne potrawy, które przygotowali bracia i siostry wraz z współmałżonkami, potrawy z grilla tradycyjnie przygotował Wiceprezes KBS Wejherowo Andrzej Surowiecki wraz z małżonką a zarazem siostrą Bractwa Haliną. Członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie, zaangażowani w organizację tego turnieju z całego serca dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie do nas, Dziękujemy również za pomoc w tworzeniu jedynej i niepowtarzalnej atmosfery tego wydarzenia. Do zobaczenia na następnych imprezach.

A oto wyniki turnieju:

Puchar Wójta Gminy Wejherowo Pana Przemysława Kiedrowskiego

1. Adam Łabuda - KBS Kościerzyna

2. Mariusz Dyderski - KBS Wejherowo

3. Kazimierz Krefta - SBK Skarszewy

Tarcza Króla Zjednoczenia KBS RP Pawła Hinz

1. Grzegorz Pieper - KBS Wejherowo

2. Andrzej Lik - KBS Gdynia

3. Mariusz Dyderski - KBS Wejherowo

Tarcza Króla KBS Wejherowo Piotra Karbowskiego

1. Kazimierz Krefta - SBK Skarszewy

2. Paweł Hinz - KBS Wejherowo

3. Andrzej Lik - KBS Gdynia

Tarcza Brata Przemysława Bobruckiego

1. Mariusz Dyderski - KBS Wejherowo

2. Andrzej Lik - KBS Gdynia

3. Paweł Hinz - KBS Wejherowo

Tarcza Posła na Sejm RP Kazimierza Plocke

1. Paweł Hinz - KBS Wejherowo

2. Grzegorz Pieper - KBS Wejherowo

3. Andrzej Lik - KBS Gdynia

Tarcza Charytatywna na wsparcie OSW nr 2 w Wejherowie

1. Szymerowski Roman - sympatyk KBS Wejherowo

2. Mirosław Weisbrot - KBS Wejherowo

3. Wichman Dawid - sympatyk KBS Wejherowo

KUR "Za Wolność Kaszub i Polski" dla upamiętnienia I Morskiego Pułku Strzelców

1. Mirosław Weisbrot - KBS Wejherowo

2. Mariusz Dyderski - KBS Wejherowo

3. Ryszard Jurczyk - KBS Gdynia

Gratulujemy.

galeria zdjęć...

XXVIII turniej strzelecki w Wejherowie

13 maja 2023r. odbył się XXVIII turniej strzelecki o "Miecz Jakuba Wejhera" połączony z XXX rocznicą Reaktywacji Bractwa oraz z otwarciem i poświęceniem historycznej strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie z lat 1836 - 1939 położonej w kompleksie Kalwarii Wejherowskiej. Uroczystości te były objęte Honorowym patronatem przez Starostę Powiatu Wejherowskiego Panią Gabrielę Lisius oraz przez Prezydenta Miasta Wejherowa Pana Krzysztofa Hildebrandt. Na uroczyste obchody do Wejherowa zjechały Kurkowe Bractwa Strzeleckie wraz z pocztami sztandarowymi, m.in. z Gdyni, Torunia, Włocławka, Starogardu Gdańskiego, Szczecinka, Chojnic, Kościerzyny, Tucholi, Skarszew, Brus, Czarnego, Sępólna Krajeńskiego i Kalisza. Obecne były również poczty sztandarowe wejherowskich organizacji pozarządowych.

Ubrani w historyczne stroje bracia kurkowi zgromadzili się w sobotnie przedpołudnie przy pomniku Jakuba Wejhera, aby złożyć hołd założycielowi miasta. Uczestnicząca w obchodach grupa rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych Pułk Czarnieckiego oddała na cześć zgromadzonych braci salwę honorową z zabytkowej broni strzeleckiej. W trakcie uroczystej Mszy św. , którą odprawił ks. prałat Tadeusz Reszka, kapelan Kurkowego Bractwa Strzeleckiego ks. Henryk Hildebrandt przypomniał dzieje wejherowskiego Bractwa i podkreślił, że przynależnością do tego stowarzyszenia mogli się poszczycić na przestrzeni historii tylko najbardziej znamienici mieszkańcy grodu Wejhera. W kościele odbyła się również intronizacja Króla KBS Wejherowo A.D. 2023 Piotra Karbowskiego. I Rycerzem została Ludmiła Gołąbek, a II Rycerzem – Wojciech Recław. Po nabożeństwie odbył się przemarsz ulicami miasta na strzelnicę znajdującą się przy ul. Strzeleckiej z Orkiestrą Dętą Gminy Wejherowo na czele. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. poseł Kazimierz Plocke, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, wójt gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski, w imieniu Pani Starosty w uroczystościach uczestniczył Piotr Syrocki kierownik wydziału kultury i spraw społecznych. Swoją obecnością zaszczycił nas również Szef Sekcji Komunikacji Społecznej Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej st. chor. szt. Marcin Gren, przedstawiciel Straży Państwowej, Kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Spraw Społecznych Promocji i Turystyki Pan Michał Jeliński, Prezes Zjednoczenia KBS RP Lech Magnuszewski, Król Zjednoczenia KBS RP Paweł Hinz, Król Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia KBS RP Kamil Wilk, Bracia Honorowi KBS Wejherowo Adam Augustis, Leszek Glaza i Andrzej Giecewicz, dyrektor OSW nr 2 w Wejherowie Pani Ewelina Lulińska, Prezes Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego oddz. Wejherowo Pani Lucyna Pranshke, Prezes Zrzeszenia Handlu i Usług oddz. Wejherowo Pan Ryszard Kliczykowski, Starszy Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych Pan Ryszarda Pionk, pierwszy Prezes Zarządu KBS w Wejherowie po Reaktywacji Pan Jana Groenwald, radni Gminy Wejherowo Panowie Wojciech Kuziel i Roman Stanisławczyk.

W wystąpieniu inauguracyjnym Prezes Zarządu KBS w Wejherowie Tomasz Klas przypomniał zebranym, że na terenie obecnej strzelnicy do 1946 roku znajdował się obiekt kulturalny zwany Strzelnicą, gdzie przez wiele lat odbywało się życie kulturalne miasta. Dodał też, że marzeniem dzisiejszych braci jest odbudowa tego obiektu, a przecież marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko mamy odwagę je realizować. Tomasz Klas w nadziei na spełnienie marzeń wejherowskiego Bractwa wręczył prezydentowi Wejherowa obraz z wizerunkiem historycznej Strzelnicy. Ponadto w dowód uznania za dotychczasowe zaangażowanie i działalność oraz upowszechnianie wiedzy i historii o Kurkowym Bractwie Strzeleckim w Wejherowie odznaczył go medalem "Zasłużony dla Bractwa Kurkowego w Wejherowie". Prezydent dziękując za przyznane odznaczenie przypomniał, że w 1836 roku, gdy powstało Bractwo liczące 51 osób, w Wejherowie mieszkało zaledwie 1800 wejherowian i podkreślił, że wówczas ta grupa przedsiębiorców miała bardzo duży wpływ na życie mieszkańców. Podobnie było w okresie międzywojennym, gdzie Bractwo tworzyło społeczny, kulturalno-rekreacyjny obraz miasta. Do tych tradycji nawiązują obecni członkowie Bractwa, które zostało reaktywowane w 1993 roku.

- W tym miejscu gdzie się znajdujemy, gdzie w 1946 roku uległ spaleniu dawny budynek Strzelnicy, jeszcze nie tak dawno nie było nawet śladu po dawnej strzelnicy, gdzie jeszcze jako uczeń Technikum Elektrycznego strzelałem z kbks . A teraz popatrzcie Państwo na ogrom wykonanej pracy, za co mogę powiedzieć tylko „Dziękuję!” Jestem pełen szacunku dla ludzi, którzy w soboty, weekendy i popołudniami spotykali się się tutaj i pracowali społecznie, aby urządzić to miejsce w taki sposób jako ono dzisiaj wygląda - powiedział prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

- Powinniśmy być dumni z takich Bractw jak Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie - powiedział prezes Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Lech Magnuszewski.

Gratulacje wejherowskim braciom kurkowym złożyli m.in. poseł Kazimierz Plocke i wójt gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski. Z okazji 30-lecia reaktywacji KBS w Wejherowie członkowie Bractwa otrzymali wiele dowodów uznania od przyjaciół z Pomorza i różnych stron kraju . W trakcie trwania zawodów strzeleckich można było skosztować specjałów przygotowanych przez Panie z KBS Wejherowo a także specjalnie przygotowaną na tę okazję grochówkę. Jubileuszowy tort osobiście przywiózł i pokroił Król Zjednoczenia KBS RP Paweł Hinz. Miała też miejsce biesiada i występ Kapeli Kaszubskiej „Zbierańce". Po występie odbyło się wręczenie odznaczeń nadanych przez Kapitułę Orderu Zasługi Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej, za szczególne osiągnięcia w popularyzacji idei bractw kurkowych Order Zasługi Krzyż Komandorski otrzymał Brat Andrzej Surowiecki, Order Zasługi Krzyż Oficerski otrzymał Brat Mirosław Weisbrot oraz Order Zasługi Krzyż Rycerski otrzymała Siostra Agnieszka Krasińska. Na koniec, po wręczeniu nagród i dyplomów dla zwycięzców, nasze święto uświetnił nasz Brat Witold Bojek wykonując wielkie przeboje w swojej aranżacji.

 

A oto wyniki turnieju:
Strzelanie o Miecz Jakuba Wejhera
KUR - Kazimierz Laskowski - KBS Starogard Gdański
I rycerz - Józef Prostojanek - KBS Tuchola
II rycerz - Alicja Zielińska - KBS Tczew
Tarcza Starosty Powiatu Wejherowskiego Gabrieli Lisius
1  Kamil Wilk - SBK Skarszewy
2  Kazimierz Laskowski - KBS Starogard Gdański
Łukasz Śliwiński - KBS Gdynia
Tarcza Prezydenta Miasta Wejherowo Krzysztofa Hildebrandt
1  Piotr Czapiewski - KBS Tczew
2  Michał Widak - KBS Gdynia
3  Kazimierz Krefta - SBK Skarszewy
Tarcza Dar Okręgu Pomorskiego
1  Piotr Czapiewski - KBS Tczew
2  Kazimierz Krefta - SBK Skarszewy
3  Andrzej Giecewicz - KBS Gdynia
Tarcza Bracka
1  Kazimierz Laskowski - KBS Starogard Gdański
2  Mariusz Dyderski - KBS Wejherowo
3  Waldemar Śmiejkowski - KBS Gdynia
Tarcza XXX lecia Reaktywacji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie
1  Kazimierz Cieszkowski - KBS Toruń
2  Michał Widak - KBS Gdynia
3  Paweł Hinz - KBS Wejherowo
Puchar KBS Wejherowo dla Pań i Panów - sympatyków Bractw Kurkowych
1  Martyna Nowopolska - sympatyk Bractwa z Tczewa
2  Artur Śmiejkowski - sympatyk Bractwa z Gdyni
3  Sara Śmiejkowska - sympatyk Bractwa z Gdyni
Tarcza Prezesa Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie
1  Marcin Ziembicki - KBS Włocławek
2  Łukasz Rybka - sympatyk Wejherowskiego Bractwa
3  Lech Trzciński - KBS Tczew

Gratulujemy.

galeria zdjęć...

28.01.2023r. Prace rozpoczęte.

W sobotę 28 stycznia 2023r. rozpoczeliśmy prace na Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie. Zaczęliśmy od uporządkowania terenu znajdującego się po prawej stronie wjeżdżając na strzelnicę. Zagospodarowanie tego terenu znacznie przyczyni sie do poprawy estetyki tego miejsca. Tomasz Klas, Mariusz Dyderski i Przemysław Bobrucki oczyścili betonowy plac na którym ma stanąć pamiątkowa tablica. Natomiast we wtorek 14 lutego Tomasz Klas z synem Marcinem i kolegą Wojtkiem, Mariusz Dyderski i Przemysław Bobrucki oraz w sobotę 18 lutego Tomasz Klas z synem Dawidem i kolegą Wojtkiem, Przemysław Bobrucki i Tomasz Ciesielski zrobili porządek z ogromną ilością zalegającego gruzu w miejscach gdzie mają być zamontowane tablice informacyjne przedstawiające rys historyczny naszego Bractwa i tego miejsca. Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi Kułakowskiemu za podstawienie kontenera na gruz oraz Panu Ryszardowi Kiedrowskiemu za pracę ładowarko-koparką.

galeria zdjęć...

Podsumowanie prac na Strzelnicy

Rok temu pomiędzy Gminą Miasta Wejherowa a Kurkowym Bractwem Strzeleckim w Wejherowie została zawarta umowa użyczenia gruntu z przeznaczeniem na strzelnicę. W czwartek 29 grudnia 2022 r. odbyło się zebranie podsumowujące rok ciężkiej pracy na strzelnicy. Zrobiliśmy już kawał dobrej roboty, przed nami jeszcze więcej, dlatego jeszcze raz, jako Prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie chciałbym wszystkim zaangażowanym w to wspólne dzieło, bardzo bardzo podziękować za to, że poświęcili swój wolny czas w odtworzenie historycznej strzelnicy.

galeria zdjęć...

Zakończyliśmy prace na Strzelnicy na rok 2022.

31 października zakończyliśmy prace na Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie na rok 2022, a zajeli się tym Tomasz Klas z synem Dawidem, Paweł Hinz oraz Mariusz Dyderski.

galeria zdjęć...

Przygotowania do zakończenia prac na ten rok 29.10.2022r.

Grabieniem lisci i sianiem trawy na stanowiskach strzeleckich zajeli się Tomasz Klas z synami Marcinem i Dawidem, Mirosław Weisbrot, Grzegorz Pieper i Przemysław Bobrucki

 

galeria zdjęć...

Osiemnasta wolna sobota spędzona na Strzelnicy

Tomasz Klas z synem Dawidem, Dariusz Krasiński z siostrzeńcem Marcinem, Mirosław Weisbrot, Wojciech Recław i Mariusz Dyderski poświęcili kolejną sobotę na pracy na Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie.

galeria zdjęć...

III turniej strzelecki dla szkół średnich Powiatu Wejherowskiego

23 września 2022r. na strzelnicy KBS Wejherowo został zorganizowany III turniej strzelecki dla szkół średnich Powiatu Wejherowskiego, którego organizatorami byli Starostwo Powiatowe w Wejherowie oraz Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie. Przygotowaniem turnieju zajęli się Agnieszka i Dariusz Krasińscy, a pomagali im Tomasz Klas, Halina i Andrzej Surowieccy, Kazimierz Gołąbek, Wojciech Recław, Mariusz Dyderski oraz Kamil Pieper. Celem turnieju było promowanie strzelectwa sportowego, integracja młodzieży powiatu wejherowskiego oraz zapoznanie się z historią i działalnością Kurkowych Bractw Strzeleckich. Konkurencje odbywały się z karabinka pneumatycznego w kategorii indywidualnej oraz trzyosobowych drużyn, a na zakończenie była niespodzianka ponieważ KBS Wejherowo zorganizowało strzelanie do Kura, tak jak ma to miejsce w turniejach Brackich. Na zaproszenie odpowiedziało pięć szkół: Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Rumi, Powiatowy Zespół Szkół w Redzie, Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie, Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie oraz Szkoła Rzemiosła w Wejherowie. Na turniej przybyło 60 uczniów, tak więc z roku na rok zainteresowanie rośnie, co nas bardzo cieszy. Na turniej młodzieży przybyła również Starosta Powiatu Wejherowskiego Pani Gabriela Lisius. Wszyscy uczestnicy mogli usmażyć sobie kiełbaskę przy specjalnie przygotowanym ognisku i napić się gorącej kawy i herbaty. Pogoda i humory dopisały wszystkim. Zapraszamy już teraz szkoły średnie Powiatu Wejherowskiego na IV turniej w przyszłym roku. Nagrody i dyplomy zdobyli:

Indywidualnie

1. Olga Szczygielska - PZS Reda

2. Kazimierz Błaszkowski - PZS nr 2 Wejherowo

3. Jakub Waloch - PZS Reda

Drużynowo

1. Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie

        Bartosz Dąbrowski

        Paweł Gaffke

        Paweł Grabowski

2. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie

        Liliana Szymikowska

        Kazimierz Błaszkowski

        Kacper Jakubowski

3. Powiatowy Zespół Szkół w Redzie

        Bartłomiej Dampc

        Jakub Borchman

        Kewin Czajkowski

Strzelanie do Kura

1. Franciszek Domarus - PZS nr 2 Wejherowo

2. Bartosz Wasilewski - PZS nr 2 Wejherowo

3. Noah Szargiej - PZS nr 2 Wejherowo

Gratulujemy i dziękujemy za liczny udział.

 

galeria zdjęć...

II Turniej Strzelecki "Za Wolność Kaszub i Polski" w Wejherowie

10 września 2022r. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie zorganizowało już II turniej strzelecki dla upamiętnienia I Morskiego Pułku Strzelców pod nazwą "Za Wolność Kaszub i Polski". Było to niezwykłe wydarzenie ponieważ turniej odbył się na starej przedwojennej strzelnicy Bractwa, którą bracia w pocie czoła przygotowywali od początku roku. Patronat nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Wejherowo Pan Przemysław Kiedrowski, który zaszczycił nas swoją obecnością, swoją obecnością zaszczycił nas również zastępca Prezydenta Miasta Wejherowo Pan Arkadiusz Kraszkiewicz, zastepca Dyrektora Aresztu Śledczego w Wejherowie major Artur Kołodziejski, Dyrektor OSW nr 2 w Wejherowie Pani Ewelina Lulińska, Prezes Zarządu MZK Wejherowo Pan Czesław Kordel oraz  Prezes Zarządu Zrzeszenia Handlu i Usług w Gdańsku Oddział Wejherowo Pan Ryszard Kliczykowski. Po przywitaniu przez Prezesa Tomasza Klas i odśpiewaniu Hymnu Brackiego został zaprzysiężony nowy brat kurkowy KBS Wejherowo Mariusz Dyderski, następnie strzelmistrz Dariusz Krasiński wystrzałem z armaty dał znak, że turniej strzelecki się rozpoczął. Na turniej przybyli m.in. bractwa z Kościerzyny, Tczewa, Gdyni, Starogardu Gdańskiego, Czarnego, Skarszew oraz sympatycy bractwa. Poza strzelaniem z wiatrówki dużym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja strzelania z łuku. Na uczestników czekały ciekawe nagrody oraz pyszne potrawy, które przygotowali bracia i siostry wraz z współmałżonkami, natomiast potrawy z grilla tradycyjnie przygotował nasz brat z KBS Wejherowo Andrzej Surowiecki wraz z małżonką a zarazem Siostrą bractwa Haliną.

A oto wyniki turnieju:

Puchar Wójta Gminy Wejherowo Pana Przemysława Kiedrowskiego

1. Mariusz Dyderski - KBS Wejherowo

2. Krzysztof Tyda - KBS Starogard Gdański

3.Tomasz Myszko - KBS Gdynia

Tarcza Bracka na rozbudowę Strzelnicy KBS Wejherowo

1. Kazimierz Krefta - SBK Skarszewy

2. Wojciech Recław - KBS Wejherowo

3. Michał Widak - KBS Gdynia

Tarcza Prezesa KBS Wejherowo Tomasza Klas

1. Tomasz Myszko - KBS Gdynia

2. Kazimierz Krefta - SBK Skarszewy

3. Michał Widak - KBS Gdynia

Tarcza Prezesa Honorowego KBS Wejherowo Kazimierza Gołąbek

1. Kazimierz Krefta - SBK Skarszewy

2. Waldemar Śmiejkowski - KBS Gdynia

3. Piotr Czapiewski - KBS Tczew

Tarcza Leśniczego Leśnictwa Biała Mariusza Dyderskiego

1. Krzysztof Tyda - KBS Starogard Gdański

2. Czesław Kordel - sympatyk KBS Wejherowo

3. Tomasz Ciesielski - sympatyk KBS Wejherowo

Tarcza Charytatywna na wsparcie OSW nr 2 w Wejherowie

1. Dorota Wicka - sympatyk KBS Wejherowo

2. Krzysztof Tyda - KBS Starogard Gdański

3. Paweł Kępiński - sympatyk KBS Wejherowo

Grand Prix Okręgu Pomorskiego

1. Wojciech Recław - KBS Wejherowo

2. Mariusz Dyderski - KBS Wejherowo

3. Krzysztof Tyda - KBS Starogard Gdański

KUR "Za Wolność Kaszub i Polski" dla upamiętnienia I Morskiego Pułku Strzelców

1. Tomasz Myszko - KBS Gdynia

2. Marian Seyda - KBS Kościerzyna

3. Grzegorz Miszewski - SBK Skarszewy

Gratulujemy.

 

galeria zdjęć...

Zakończenie prac przy ogrodzeniu

19 sierpnia Tomasz Klas, Mirosław Weisbrot, Dariusz Krasiński z siostrzeńcem Marcinem, Grzegorz Pieper, Wojciech Recław i Mariusz Dyderski zakończyli prace przy ogrodzeniu.

galeria zdjęć...

Ogrodzenie drewniane - montaż

Sobota 30.07.2022r. Rozpoczęliśmy montaż ogrodzenia drewnianego na Strzelnicy. Pracami zajęli się Tomasz Klas, Mirosław Weisbrot, Dariusz Krasiński z siostrzeńcem Marcinem, Grzegorz Pieper, Paweł Hinz, Wojciech Recław i Mariusz Dyderski.

galeria zdjęć...

Brama wjazdowa na Strzelnicę - pierwszy etap

23.07.2022r. To już piętnasta sobota spędzona na Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie. Tomasz Klas z synem Marcinem, Mirosław Weisbrot, Grzegorz Pieper z synem Kamilem, Dariusz Krasiński z siostrzeńcem Marcinem, Paweł Hinz oraz Wojciech Recław zamontowali słupy do bramy wjazdowej na strzelnicę.

galeria zdjęć...

Małymi krokami do przodu

16.07.2022r. Po ostatniej wichurze doszło nam trochę pracy. Dariusz Krasiński wraz z siostrzeńcem Marcinem oraz Grzegorz Pieper z synem Kamilem zajęli się usuwaniem gałęzi powalonego drzewa. Mirosław Weisbrot zamontował tabliczki ostrzegawcze na ogrodzeniu, natomiast Tomasz Klas i Leśniczy Mariusz Dyderski z pracownikami leśnymi Patrykiem Andrzejem i Krystianem pracowali przy montażu siatki i przy wkopaniu słupków na wjeździe na strzelnicę.

galeria zdjęć...

Integracja poprzez wspólną pracę

Kolejna sobota spędzona na naszej Strzelnicy. 9 lipca 2022r. Tomasz Klas, Mirosław Weisbrot, Dariusz Krasiński z siostrzeńcem Marcinem, Grzegorz Pieper, Wojciech Recław, Leśniczy Leśnictwa Biała Mariusz Dyderski wraz z pracownikami leśnymi Patrykiem, Andrzejem i Krystianem dokończyli wkopywanie słupków oraz przymocowali założoną wcześniej siatkę do podłoża. Tradycyjnie na koniec pracy były chrupiące bułeczki i kiełbaski z ogniska.

 

galeria zdjęć...

Montaż siatki ogrodzeniowej 02.07.2022r.

Tomasz Klas, Mirosław Weisbrot, Dariusz Krasiński z siostrzeńcem Marcinem, Tomasz Ciesielski, Arnold Wandtke oraz pracownicy leśni Leśnictwa Biała Patryk, Andrzej i Krystian rozpoczeli montaż siatki ogrodzeniowej.

galeria zdjęć...

Pierwsze słupki ogrodzenia wkopane

25 czerwca 2022r. Tomasz Klas z synem Dawidem, Mirosław Weisbrot, Grzegorz Pieper z synem Kamilem, Paweł Hinz, Wojciech Recław, Leśniczy Leśnictwa Biała Mariusz Dyderski wraz z pracownikami leśnymi Patrykiem, Andrzejem i Krystianem oraz Tomasz Ciesielski zajęli się osadzaniem słupków do ogrodzenia Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie.

galeria zdjęć...

Piknik strzelecki dla młodzieży

W poniedziałek 20 czerwca, z inicjatywy Pani Bożeny Kubińskiej, wychowawcy klasy III iTp z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP "Orzeł" w Wejherowie, na Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie odbył się piknik strzelecki dla uczniów tej klasy. Organizacją pikniku zajęli się Tomasz Klas, Grzegorz Pieper, Dariusz Krasiński, Paweł Hinz, Mariusz Dyderski i Przemysław Bobrucki. Celem imprezy była przede wszystkim integracja młodzieży wokół konkurencji strzeleckich z karabinu pneumatycznego. Wspaniała pogoda, otwarte stanowiska strzeleckie z instruktorami, kiełbaski z ogniska to recepta na udany piknik.

galeria zdjęć...

Wróciliśmy do pracy :)

W piątek 17 czerwca 2022r. wróciliśmy do prac na Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie. Tomasz Klas z synem Dawidem, Mirosław Weisbrot, Dariusz Krasiński, Grzegorz Pieper, Mariusz Dyderski i Przemysław Bobrucki z małżonką Dominiką dokończyli sianie trawy na na prawej stronie wałów. Tradycyjnie na koniec pracy nie mogło zabraknąć chrupiącej bułeczki i kiełbaski z ogniska.

galeria zdjęć...

XXVII turniej o "Miecz Jakuba Wejhera" 21.05.2022r.

W  sobotę 21 maja 2022r.  Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie zorganizowało XXVII Turniej Strzelecki o "Miecz Jakuba Wejhera" oraz strzelanie o tytuł Króla Okręgu Pomorskiego 2023/24. Do Wejherowa zjechały Bractwa ze Starogardu Gdańskiego, z Kościerzyny, z Tczewa, z Gdyni, z Czarnego, z Chojnic, z Torunia i ze Skarszew. Podczas otwarcia Tomasz Klas - prezes wejherowskiego Bractwa, powitał wszystkich bardzo serdecznie na historycznej Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie, która bardzo aktywnie działala w okresie międzywojennym, oraz dodał, że członkowie Bractwa dołożą wszelkich starań, aby w przyszłym roku na 30-tą rocznicę reaktywacji odbyło sie uroczyste otwarcie Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie.

Turniej odbył się w ramach obchodów 100-lecia powstania Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej i został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandt, Starostę Powiatu Wejherowskiego Gabrielę Lisius, Wójta Gminy Wejherowo Przemysława Kiedrowskiego i Króla Okręgu Pomorskiego ZKBS RP Ludmiłę Gołąbek. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu KBS odbyła się uroczysta intronizacja Ludmiły Gołąbek na Króla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie, która polegała na wręczeniu insygniów królewskich i wręczeniu pamiątkowego medalu. Zgodnie z ceremoniałem wszyscy bracia potwierdzili to wspólnym okrzykiem:

                                                         „Wiwat Król! Wiwat, wiwat, wiwat!”

Prezydenta Miasta Wejherowa w trakcie uroczystości reprezentował kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki Michał Jeliński (były członek Bractwa i król kurkowy A.D.1997). Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. wicestarosta Jacek Thiel, wiceprzewodniczący rady powiatu i brat honorowy Bogdan Tokłowicz, sekretarz gminy Wejherowo Małgorzata Niemirska-Thiel, dowódca Batalionu Dowodzenia MW kmdr por. Paweł Michowski, zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Wejherowie mjr Artur Kołodziejski, nadleśniczy Nadleśnictwa Wejherowo Jacek Szulc, prezes ZHiU oddz. Wejherowo Ryszard Kliczykowski oraz Pani Bożena Kubińska i Pan Andrzej Silikowski z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie. Przybyli również bracia honorowi wejherowskiego Bractwa: Leszk Glaza, Adam Augustis i Andrzej Giecewicz.

Prezes Zarządu Głównego Zjednoczenia KBS RP Krzysztof Larski wspólnie z prezesem Zarządu Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia KBS RP Lechem Magnuszewskim odznaczyli Krzyżem Komandorskim z Mieczami brata Piotra Karbowskiego, a Krzyżem Rycerskim braci - Pawła Hinz i Wojciecha Recław. 

Trafiłem po raz pierwszy do Wejherowa, tu do waszego grona i naszła mnie taka refleksja, że wspólnie z wami dzisiejszym strzelaniem zaczęliśmy tworzyć tę strzelnicę - powiedział Krzysztof Larski dodając, że w Wejherowie odbywa się pierwszy z dziesięciu jubileuszowych Turniejów Strzeleckich z okazji 100-lecia powstania Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Zwycięzcą tego turnieju został brat Wojciech Recław z KBS Wejherowo i to on będzie reprezentował Okręg Pomorski w strzelaniu o tytuł Króla Jubileuszowego 100-lecia powstania Zjednoczenia, centralne obchody odbędą się 13 sierpnia br. w Poznaniu.

Bractwo wejherowskie wyróżnia się  pod każdym względem. Cieszę się, że po kilkunastu latach starań otrzymało od miasta historyczną ziemię na strzelnicę i wrócili na swoje. Moim marzeniem jest, aby wejherowscy bracia mogli odbudować w tym miejscu swoją dawną siedzibę i żeby była to strzelnica z prawdziwego zdarzenia - dodał Lech Magnuszewski.

W czasie zawodów smaczny i obfity bufet przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Orlu a przepysznymi potrawami z grilla jak zwykle uraczył nas brat Andrzej Surowiecki.

 

A oto wyniki turnieju:
Strzelanie Jubileuszowe z okazji 100-lecia powstania Zjednoczenia KBS RP
1 Wojciech Recław - KBS Wejherowo
2 Krzysztof Tyda - KBS Starogard Gdański
3 Zbigniew Lemiech - KBS Wejherowo
 
Strzelanie o tytuł XXVII Króla Okręgu Pomorskiego
KUR - Kamil Wilk - SBK Skarszewy,
I rycerz - Renata Czapiewska - KBS Tczew
II rycerz - Kazimierz Gołąbek - KBS Wejherowo.
 
                                             WIWAT Król i jego Rycerze! WIWAT, WIWAT, WIWAT!!!
 
Strzelanie o Miecz Jakuba Wejhera
KUR - Aldona Sambor-Sochaczewska - KBS Kościerzyna
I rycerz - Mirosław Weisbrot - KBS Wejherowo
II rycerz - Piotr Karbowski - KBS Wejherowo
Tarcza starosty Powiatu Wejherowskiego Gabrieli Lisius
1  Krzysztof Tyda - KBS Starogard Gdański
Aldona Sambor-Sochaczewska - KBS Kościerzyna
Arkadiusz Muller - SBK Skarszewy
Tarcza Prezydenta Miasta Wejherowo Krzysztofa Hildebrandt
1  Paweł Hinz - KBS Wejherowo
Aldona Sambor-Sochaczewska - KBS Kościerzyna
3  Adam Łabuda - KBS Kościerzyna
Tarcza Wójta Gminy Wejherowo Przemysława Kiedrowskiego
1  Arkadiusz Muller - SBK Skarszewy
2  Krzysztof Tyda - KBS Starogard Gdański
3  Kamil Pieper - sympatyk Bractwa z Wejherowa
Tarcza XXVI Króla Okręgu Pomorskiego Ludmiły Gołąbek
1  Arkadiusz Muller - SBK Skarszewy
2  Józef Jarosz  - KBS Toruń
3  Krzysztof Tyda - KBS Starogard Gdański
Tarcza Adiutanta Europejskiego Króla Strzelców EGS Zbigniewa Lemiech
1  Jarosław Czyżewski - KBS Starogard Gdański
2  Arkadiusz Muller - SBK Skarszewy
Aldona Sambor-Sochaczewska - KBS Kościerzyna
Tarcza Okręgu Pomorskiego
1  Krefta Kazimierz - SBK Skarszewy
2  Krzysztof Tyda - KBS Starogard Gdański
3  Arkadiusz Muller - SBK Skarszewy
Tarcza Bracka
Aldona Sambor-Sochaczewska - KBS Kościerzyna
2  Alojzy Jankowski - SBK Skarszewy
3  Ryszard Jurczyk - KBS Gdynia
Tarcza Sponsora - rzeźbiarza Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie
1  Kudzin Grzegorz - KBS Koscierzyna
2  Mariusz Adamczyk - SBK Czarne
3  Kamil Pieper - sympatyk Bractwa z Wejherowa
Puchar KBS Wejherowo dla Pań - sympatyków Bractw Kurkowych
1  Iwona Krapkowska - Kościerzyna
2  Maria Klas - Wejherowo
3  Ewa Kalinowska - Wejherowo
Puchar KBS Wejherowo dla Panów - sympatyków Bractw Kurkowych
1  Drzewiecki Jakub - Starogard Gdański
2  Tomasz Ciesielski - Wejherowo
3  Przemysław Bobrucki - Wejherowo
Gratulujemy.

galeria zdjęć...

23 kwiecień 2022r.

Mirosław Weisbrot, Grzegorz Pieper, Paweł Hinz i Mariusz Dyderski przygotowali teren do siania trawy.

galeria zdjęć...

Kolejny etap prac na Strzelnicy

9 kwietnia po niecałym miesiącu przerwy wróciliśmy do prac na Strzelnicy. Andrzej Surowiecki z małżonką Haliną, Tomasz Klas z synem Dawidem, Mirosław Weisbrot oraz kandydaci na członków Bractwa - Mariusz Dyderski i Przemysław Bobrucki rozpoczęli sianie trawy.

galeria zdjęć...

Koniec prac porządkowych

Tomasz Klas, Mirosław Weisbrot, Grzegorz Pieper, Dariusz Krasński z siostrzeńcem Marcinem Czarnoskutow, Paweł Hinz, Wojciech Recław i Leśniczy Leśnictwa Biała Mariusz Dyderski zakończyli 12 marca prace porządkowe na Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie.

galeria zdjęć...

To już szósta sobota

5 marzec 2022r. to kolejna sobota wykorzystana na prace na Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie. Obecni byli: Tomasz Klas z synem Dawidem, Mirosław Weisbrot, Grzegorz Pieper, Dariusz Krasński z siostrzeńcem Marcinem Czarnoskutow, Paweł Hinz i Leśniczy Leśnictwa Biała Mariusz Dyderski. Prace polegały głównie na przygotowaniu słupków do ogrodzenia. Ku miłemu zaskoczeniu podczas pieczenia kiełbasek odwiedził nas zastępca prezydenta Pan Arkadiusz Kraszkiewicz.

galeria zdjęć...

26 luty 2022r.

Podczas prac w kolejną już sobotę zostało zwiezione ponad sto słupków z drewna modrzewiowego do ogrodzenia użyczonego gruntu, oraz dokończono porządkowanie terenu. Pracy podjęli się: Tomasz Klas, Andrzej Surowiecki, Mirosław Weisbrot, Dariusz Krasiński z siostrzeńcem Mracinem Czarnoskutow, Wojciech Recław, Paweł Hinz i Mariusz Dyderski - kandydat na brata KBS Wejherowo.

galeria zdjęć...

Praca wre

12 luty 2022r. - to kolejna sobota, którą członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie spędzili na terenie Strzelnicy prowadząc prace porządkowe. Tomasz Klas, Mirosław Weisbrot, Grzegorz Pieper, Paweł Hinz, Wojciech Recław, Dariusz Krasiński z siostrzeńcem Marcinem Czarnoskutow oraz kandydat na brata, Leśniczy Leśnictwa Biała Mariusz Dyderski prowadzili prace porządkowe, które praktycznie dobiegły do końca. W najbliższym czasie planowane jest ogrodzenie użyczonej działki. Mieliśmy też niespodziewanych gości, odwiedziły nas dwie Panie, Siostra Agnieszka Krasińska oraz Renata Słupczyńska.

galeria zdjęć...

Dzisiaj sobota - tradycyjnie na Strzelnicy

Sobota 5 lutego 2022r. - to już chyba stanie się tradcyją. Członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w składzie: Tomasz Klas z synem Marcinem, Mirosław Weisbrot, Grzegorz Pieper z synem Kamilem, Kazimierz Gołąbek, Paweł Hinz, kandydat na Brata Mariusz Dyderski oraz dwie osoby ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych Pułk Czarnieckiego kontynuowali prace przy porządkowaniu terenu. Dzisiaj również mieliśmy niespodziewanego Gościa, odwiedził nas Pan Ryszard Kliczykowski - Prezes Zrzeszenia Handlu i Usług oddz. Wejherowo, który pomógł nam w pracach. Bardzo dziękujemy.

 

galeria zdjęć...

Kolejna sobota na Strzelnicy 29.01.2022r.

Brzydka pogoda nie odstraszyła członków Bractwa i sympatyków naszego Ruchu Brackiego od poświęcenia kolejnej soboty na prace przygotowawcze do stworzenia nowej Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie. Trudu pracy w przelotnych opadach deszczu podjęli się Tomasz Klas, Mirosław Weisbrot, Grzegorz Pieper, Dariusz Krasiński z siostrzeńcem Marcinem Czarnoskutow, Wojciech Recław oraz kandydat na Brata Leśniczy Mariusz Dyderski wraz z Arkadiuszem Kierznikiewcz z żoną i synami, Patrykiem Klamrowskim i Romanem Szymerowskim.

 

galeria zdjęć...

Prace porządkowe na Strzelnicy 22.01.2022r.

W sobotę od rana Bracia Kurkowi, Tomasz Klas z synem Dawidem, Andrzej Surowiecki, Mirosław Weisbrot, Grzegorz Pieper, Dariusz Krasiński z siostrzeńcem Marcinem Czarnoskutow, Kazimierz Gołąbek, Paweł Hinz, Wojciech Recław, sympatycy łucznictwa Rafał Socha z kolegą oraz kandydat na brata Leśniczy Leśnictwa Biała Mariusz Dyderski wraz z sympatykami Bractwa Romanem Szymerowskim, Patrykiem Klamrowskim i Arkadiuszem Kierznikiewicz z żoną i synami zabrali się wspólnie za porządkowanie Strzelnicy. Porządkowanie polegało na oczyszczeniu terenu z zarośli, krzaków i samosiejek. Tego dnia mieliśmy też Gościa, odwiedził nas Jerzy Budnik, prezydent Wejherowa w latach 1990-1998, oraz poseł na Sejm III, IV, V, VI i VII kadencji. Dziękujemy bardzo za wsparcie i pomoc. Podczas pracy można było skosztować pysznych kiełbasek z ogniska.

 

galeria zdjęć...

Historyczny dzień 29.12.2021r.

Historyczna chwila. W dniu dzisiejszym pomiędzy Gminą Miasta Wejherowa a Kurkowym Bractwem Strzeleckim w Wejherowie została zawarta umowa użyczenia gruntu z przeznaczeniem na strzelnicę. Wielki dzień dla naszego stowarzyszenia, który rozpoczyna nowy rozdział w Kurkowym Bractwie Strzeleckim w Wejherowie.

 

galeria zdjęć...

Spacer po byłej Strzelnicy KBS w Wejherowie

07 października 2021r. Prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie Tomasz Klas wraz z fotografem a zarazem Sekretarzem Bractwa Mirosławem Weisbrot zwiedzili teren byłej strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie.

galeria zdjęć...

Strzelnica

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie założono w 1836 r. Skupiało w swoich szeregach przedstawicieli kupiectwa, rzemiosła i przemysłu. Działalność prowadziło we wspaniałym obiekcie jakim była strzelnica wraz z okazałym budynkiem, który po generalnej przebudowie w latach 1907-1920 był ośrodkiem życia kulturalnego i towarzyskiego Wejherowa. Tę bardzo aktywną działalność przerwała II wojna światowa, która zamknęła najdłuższy okres działania stowarzyszenia. Z pożogi wojennej ocalała strzelnica, która pod koniec lat czterdziestych uległa całkowitemu zniszczeniu. Cennym świadectwem istnienia bractwa oprócz ludzkiej pamięci jest niewielkie archiwum. W zbiorze tym zachował się spis wszystkich królów kurkowych a także I i II rycerzy za okres 1836-1939 r. W rejestrze członków "Mitglieder-Verzeichniss der Schutzengilde zu Neustadt West - Pr." odnotowano 282 członków. Pod pozycją 1 figuruje Ferdinand Bernndt, pod pozycją 245 zapisano Teodora Bolduana - burmistrze miasta Wejherowa, data wstąpienia 1936 r. Zachowało się również kilka dokumentów mówiących o różnych wydarzenia z życia Bractwa np. uroczystość ufundowania sztandaru w 1928 r., 100-lecie istnienia itp.

Kiedyś bracia kurkowi, przygotowując mieszczan do obrony miasta, służyli krajowi i mieszkańcom, organizowali również bogate formy życia towarzyskiego. Z czasem pierwotny cel stracił aktualność, niemniej zawsze żywe było hasło: „Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie". Dziś bractwa podejmują liczne działania na rzecz lokalnej społeczności, doskonalą też kunszt strzelecki. Budują lub remontują obiekty brackie, które służą nie tylko strzelcom, lecz także ogółowi społeczeństwa - jako miejsce spotkań, pikników, rautów i bali. Przeprowadzamy akcje charytatywne. Uczestniczymy w obchodach świąt państwowych i kościelnych, występując w historycznych strojach. Stajemy się wizytówką naszych miast nie tylko dlatego, że ceremoniał bracki jest barwny i ciekawy, ale również dzięki temu, że jesteśmy aktywni i pomnażamy dorobek naszych małych Ojczyzn.

W roku 1993 reaktywowano Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie. Od 1994 roku jesteśmy członkami Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich R.P. Kontynuujemy działalność naszych przodków wpisując się aktywnie w życie kulturalne naszego miasta. Uczestniczymy także w imprezach brackich w kraju i zagranicą sławiąc dobre imię naszej organizacji i grodu Jakuba Wejhera. Ku czci założyciela miasta organizujemy każdego roku zawody o "Miecz Jakuba Wejhera" dla bractw z całej Polski. Celem nadrzędnym współczesnych członków bractwa jest odbudowanie dawnego obiektu strzelnicy w Wejherowie.

 

galeria zdjęć...